Sponzorováno

Zastavte vypadávání vlasů včas! 4.75/5 (4)

Zastavte vypadávání vlasů včas

Každý člověk denně ztratí mnoho vlasů a přitom o tom ani netuší. Vypadávání vlasů je tedy běžná záležitost, je však třeba odhadnout, kdy jejich vypadává příliš mnoho a už jde o problém.

V první řadě je vypadávání vlasů dědičná záležitost. Často je však za ním i nedostatek železa, který snižuje počet červených krvinek, a právě ty jsou velmi důležité pro zdraví vlasových folikulů.

Důležité je železo i omega 3 mastné kyseliny

První pomocí je tedy doplnění železa spolu s vitamínem C, který dopomáhá vstřebávání železa do těla. Vynikajícím a zároveň velmi chutným lékem při problémech s vlasy jsou potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny jako například losos či makrela. Připravte si jídlo z těchto chutných ryb dva až třikrát do týdne, může to pomoci.

Sponzorováno

Pokud vám nechutnají ryby, můžete je nahradit lněnými semínky, dvě lžičky denně udělají zázrak. Můžete si jimi posypat salát nebo müsli.

Opatrná práce s vlasy a jejich úprava

Pokud používáte fén, je lepší jeho teplotu nastavit na minimum. Totéž platí při vyrovnávání vlasů, protože vysoké teploty jim neprospívají. Při problémech s vlasy se také nedoporučuje radikální změna barvy (o více než dva barevné odstíny) a časté barvení obecně.

Vlasy se méně poškodí, pokud si je rozčesávají ještě mokré. I různé gely či tužidla si na vlasy nanášejte až po rozčesání, protože vlasy jsou ztvrdlé a při česání se mohou polámat.

Nemoci, stres

Za vypadáváním vlasů mohou být i různé nemoci či problémy jako stres nebo anémie. Mohou je způsobit dokonce i léky na nemoci srdce. Při vážných problémech byste se ale měli obrátit na svého lékaře, který vás zná a může skryté nemoci spíše odhalit.

TIP: Nejlepší přípravky a rady proti vypadávání vlasů

VIDEO: Tipy kadeřníka nejen proti vypadávání vlasů

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “Zastavte vypadávání vlasů včas!”

  1. Sara napsal:

   Díky za článek. Je vidět, že ho psal někdo se zkušenostmi. O předávkování selenem neví skoro nikdo a přitom ho všichni doporučují proti padání vlasů, i když může zapůsobit přesně naopak.

  2. Ivana napsal:

   Řešení alopecie je dávno vyřešeno – studený laser , biostimulace,
   provozuje Fit Medica Třebíč
   Dokonalý potravní doplněk SonaMulti Enerex – kontakt@vitamin-abc.cz
   Tato kombinace je dokonalá, účinná do 14ti dnů

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva