Sponzorováno

Tipy, jak zpomalit vypadávání vlasů – jak se ubránit před pleší 4.78/5 (9)

jak zpomalit vypadávání vlasůU mužů s ustupující linií vlasů je plešatost nepříjemná hrozba. Naštěstí je tu pár tipů, které vypadávání vlasů dokáží zpomalit. Plešatost se týká genů i životního stylu. Pokud vám málo vlasů hrozí z dědičných důvodů, nezabráníte tomu. Kromě dědičnosti je závažným faktorem i užívání některých léků, nedostatky ve stravě, stres a kouření.

Kontrola stresu pomůže zastavit vypadávání vlasů. Určitě jste si všimli, že když jste pod tlakem, jste unavení a padá vám vlasů více. Zbavte se tedy na začátek stresorů ve svém životě a pak vyzkoušejte tyto tipy.

Vlasy jsou závislé na stravě

Zkuste jíst potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, jako je například losos a ořechy. Tyto potraviny jsou plné bílkovin a minerálních látek, které se spojují s prevencí vypadávání vlasů iu pacientů s chemoterapií. Také se zaměřte na potraviny s vysokým obsahem železa a vitamínu B.

Vitamín C je stejně důležitý. Pokud chcete zdravé a silné vlasy, přidejte dostatečné množství vitamínu C do svého jídelníčku. Nezapomínejte tedy jíst pomeranče, citrony a zelenou papriku. Ideální si dodejte 1000 až 3000 mg vitaminu C denně. Vlasy se skládají z bílkovin. Důvodem pro vypadávání vlasů je nedostatek bílkovin, takže nechte vaše vlasy hladovět kvůli nedostatku této důležité živiny ve stravě.

Sponzorováno

Zkuste masáž

Pokožku hlavy si při zvýšeném vypadávání vlasů potírejte česnekovou, cibulovou nebo zázvorovou šťávou. Nechte působit přes noc a ráno si vlasy důkladně umyjte. Můžete vyzkoušet i sílu antioxidantů. Vložte dvě kapsičky zeleného čaje do šálku vody a nechte vyluhovat. Opět naneste na pokožku hlavy, ale nyní si ji můžete opláchnout už po hodině. Zelený čaj obsahuje antioxidanty, které zabraňují vypadávání vlasů a podporují jejich růst.

Masírovat pokožku hlavy po dobu několika minut denně vám pomůže stimulovat krevní oběh. Dobrá cirkulace v pokožce hlavy udržuje aktivní vlasové folikuly. Přidejte pár kapek levandulového, mandlového, kokosového, olivového nebo sezamového oleje a nechte ho působit přes noc. Olej vám pomůže obnovit vlhkost v koříncích a vyživí je. Výběr oleje je jen na vás.

První pomoc při mytí

Ano, vaše vlasy potřebují mytí, aby se zbavili nečistot a mastnoty, ale všeho moc škodí. Nadměrné mytí vlasy nejen zbaví nečistot, ale i přírodního oleje a poškodí vlasy. Vlasy si určitě nečešte hned po umytí. Může to vést k většímu poškození vlasů a tedy i vypadávání. Češte se, až když máte vlasy polosuché nebo suché.

A nesušte jejich pomocí fénu, ten vlasy jen oslabí. Nechte se hydratované. Chcete-li zdravé vlasy, vypít přes den dostatečné množství vody. Vždyť 25 % obsahu vlasů tvoří voda. Takže dostatečné množství vody pomáhá nejen rozvíjet vaše vlasy, ale také udržuje hydratované.

A na závěr – vyvarujte se kouření. Kouření může snížit průtok krve do pokožky hlavy, což může způsobit snížení růstu vlasů. Přestaňte kouřit, abyste zabránili vypadávání vlasů. Samozřejmě to přinese i jiné zdravotní výhody. A pokud nic jiného nezabere, zkuste navštívit dermatologa kvůli odborné pomoci.

Sponzorováno

A co vy? Jak s vypadáváním vlasů bojujete vy? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Tipy, jak zpomalit vypadávání vlasů – jak se ubránit před pleší”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva