Wellness pomáhá bojovat i s nadváhou 4.72/5 (18)

Sponzorováno

Wellness může pomoci i při hubnutí. A to velmi efektivně.

Wellness může pomoci i při hubnutí. A to velmi efektivně.

Žádný zdravý životní styl nemůže fungovat bez zdravé výživy. Všichni lidé dovedou vyjmenovat správná doporučení pro zdravé stravování, ale málokdo je skutečně dodržuje. Menší porce, pravidelné svačiny, jídlo pětkrát denně, nezapomínat na snídani – to jsou doporučení, která denně slýcháme z úst odborníků na výživu. Máte opravdu pestrou skladbu jídelníčku, jíte dostatečné množství zeleniny a ovoce, celozrnné pečivo, zařazujete pravidelně mořské ryby? Málokdo může říci, že ano.

Wellness pomáhá bojovat s nadváhou

Nadváhou trpí mnoho lidí a jedná se o problém, který každého postiženého jedince trápí, ať to již dává nebo nedává najevo. Většina lidí se snaží zhubnout sama a mnohým se to opakovaně nedaří. Pak nastává čas obrátit se na odborníka, který Vám pomůže najít příčinu toho, že se Vám zhubnout nedaří. Společně se můžete soustředit na největší chyby ve stravování a pokusit se je odstranit. Nutričních poradců i obezitologů je již dostatek – a rozhodně není potřeba se stydět, když vyhledáte jejich pomoc.

Jídelníček na míru

Výživový poradce s Vámi projde Vaše jídelní zvyklosti, proberete nejčastější chyby, kterých se při stravování dopouštíte, a může Vám vypracovat jídelníček přímo na míru. Takový jídelníček může být zcela odlišný od toho, jak jste se stravovali doposud. Proto se mnozí lidé, kteří se pokoušejí zhubnout, sdružují a dodávají si podporu. Hubnutí ve skupině je jednou z takových možností. Pro ty, kteří si jídlo nechtějí připravovat sami, jsou k dispozici i krabičkové diety.

Důležité je začít

Přechod na zdravou výživu a boj s obezitou jsou těžké a nemusí se vše podařit napoprvé. S pomocí pracovníků wellness center však můžete dosáhnout alespoň částečných pokroků a při správné motivaci vše půjde dál samo. Stačí vůle a vytrvalost, pocit vyrovnanosti a toho, že jste dokázali překonat sami sebe.

Sponzorováno

Pomocí wellness můžete začít žít zdravě

Moderní životní styl znamená, že by všichni chtěli být co nejdéle mladí, štíhlí a vyrovnaní a žít spokojeným životem. To se však moc neslučuje s nároky, které sebou doba přináší. Stres, nedostatek odpočinku a spánku, nevhodná strava jsou přesným opakem k dosažení tohoto cíle.

Proto se životní styl wellness stal velmi rychle oblíbeným. Člověk se učí chovat sám k sobě, ke svému tělu i duši. Odpovídající váha, přiměřený pohyb, rozumná výživa, dostatek zájmů a čas pro sebe a relaxaci organismu jsou zásadními prvky wellness.

Začít s wellness lze vždycky

I ve wellness platí, že nikdy není pozdě začít. Můžete dosáhnout nejdříve malých pokroků – přestane Vás bolet hlava, upraví se Vám krevní tlak, mohou být odstraněny bolesti zad a páteře. V případě, že chcete radikálně změnit životní styl ve vyšším věku, poraďte se s lékařem a dalšími odborníky, které činnosti jsou vhodné právě pro Vás. Začněte stanovením menších a krátkodobých cílů, které povedou k celkové harmonii organismu.

Pravidelný pohyb je základ

Aby tělo správně fungovalo a vše bylo v rovnováze, musí fungovat a být vyvážené všechny jeho složky. Každý nefungující nebo nesprávně fungující prvek ovlivňuje ostatní. To, co budete dělat pro své tělo, by Vám současně mělo přinášet radost. I pohyb Vám musí dávat psychickou pohodu, proto si vyberte ten druh pohybu, který Vašemu zaměření opravdu odpovídá. Můžete se věnovat individuálním nebo kolektivním sportům, rozhodně však zkuste i cvičení, které má rozhýbat energii Vašeho těla a vytvářet soulad mezi tělem a duší.

Rehabilitační cviky ve wellness

Po důkladném vyšetření si můžete v rámci wellness užívat i rehabilitaci. Fyzioterapeuti vám pomohou s výběrem – pohybový aparát má nějakým způsobem poškozený skoro každý člověk, který pracuje v kanceláři. Společně s fyzioterapeutem se soustředíte na problémy a možnosti jejich odstranění. Pak můžete začít cvičit předepsané rehabilitační cviky a navštěvovat různé rehabilitační procedury.

Sponzorováno

A co vy? Chodíte někdy na wellness? Budu ráda za vaše komentáře.

Co si dále o wellness přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva