Sponzorováno

Proč byste doma měli mít wellness? Důvodů je mnoho 4.8/5 (10)

Dnes už můžete mít wellness centrum i doma.

Dnes už můžete mít wellness centrum i doma.

V posledních letech letí domácí wellness. Lidé pracuji více a tvrději než v minulosti. A potřebují si odpočinout. Kvalitně. Odpovídajícím způsobem. A právě domácí wellness je hit posledních let. Relaxovat doma je zkrátka super. Ale není to zdaleka jen o relaxaci. Podívejte se na největší benefity domácích wellness.

Co vše můžete mít ve vašem domácím wellness centru?

Mezi nejoblíbenější prvky domácích wellness patří:

 • Vířivka
 • Pára, sauna či parní lázeň
 • Finská sauna
 • Infrasauna
 • Odpočívárna
 • Menší domácí bazének (vnitřní či venkovní)
 • Kneippův chodník
 • Horské slunce
 • Lesní lázně – výhled do lesa, ale to je spíše pro ty šťastné z nás, kteří bydlí u lesa či louky

Domácí wellness je super pro vaše zdraví

Domácí wellness nabízí opravdu širokou škálu přínosů pro zdraví. Například možnost relaxace, zlepšení krevního oběhu a je super i na bolesti svalů a kloubů. Podívejme se na jednotlivé body trochu detailněji.

Není žádným tajemstvím, že voda má pro nás zdravotní přínosy. Voda může být příjemně hojivá a relaxační, zvláště pokud mluvíme o vířivce.

1. Perfektní pro úlevu od každodenního stresu

Vířivky poskytují mimořádnou úlevu od stresu. Podle psychologů až jedna třetina lidí bojuje se stresem či nějakými depresemi. Dnešní doba prostě z pohledu stresu není jednoduchá. Vířivky mají masážní trysky umístěné ve stranách, které krásně pomáhají uvolnit vaše tělo i duši. Nejenže vířivka poskytuje okamžitou úlevu od stresu, ale také se vám po ní bude spát o moc lépe. No jen si to představte, po celém a hodně náročném dni si večer lehnete do teplé vody, pustíte si masážní bublinky a prostě vypnete hlavu. V mysli se přemístíte na vaše oblíbená místa a dokonale relaxujete. Třeba i se sklenkou dobrého vína. Stres prostě nemá šanci.

Z vířivky vylezete uvolněnější, méně vystresování a připraveni čelit nástrahám moderního světa.

2. Lepší oběh

Kombinace teplé vody a masážních trysek ve vířivce podporuje lepší krevní oběh. Tato kombinace pomáhá rozšiřovat krevní cévy, což umožňuje, aby kyslík a živiny proudily lépe do všech vašich orgánů. To je zvláště výhodné pro ty, kteří mají třeba artritidu. Lepší krevní oběh znamená kvalitnější pohyb, méně bolesti a ztuhlosti kloubů. Uvidíte, vířivku si díky tomu velmi rychle oblíbíte.

3. Super při bolesti svalů a kloubů

Vysokotlaká masáž, kterou domácí vířivka poskytuje, může moc pěkně pomoci při bolesti svalů a kloubů. Navíc skvělé je to, že si můžete nastavit trysky tak, aby směřovaly na problémovou partii – vodní trysky tak mohou působit jako příjemná tkáňová masáž. Vířivka také může pomoci při léčbě sportovních úrazů, slouží jako prevence svalových křečí a rychleji se s její pomocí zotavíte z různých zranění. Schválně zkuste použít vířivku jeden den po tvrdém tréninku – vaše tělo vám poděkuje. Budete se cítit zkrátka perfektně.

Sponzorováno

4. Zvýšení flexibility (rozsahu) svalů a šlach

Zkuste ve vířivce dělat jednoduché cviky – jsou skvělé pro zvýšení rozsahu a pružnosti svalů i šlach. Doporučujeme pomocí teplé vody si zahřát svaly – právě to svalům pomáhá. A proč cviky dělat? Zlepšení pružnosti svalů a šlach sníží pravděpodobnost, že vaše svaly utrpí nějaké zranění + se zvýší možný rozsah vašich pohybů.

5. Vířivé koupele jsou dobré pro vaši pokožku

Pravidelné koupele ve vířivce jsou vynikající způsob, jak zlepšit vzhled vaší pokožky. Opravdu. Už zmíněný zvýšený průtok krve v těle pomáhá odstraňovat toxiny, pokožka pak vypadá zářivě a mladistvě.

6. Zlepší se vám spánek

Dlouhá, teplá vířivá koupel zvyšuje kvalitu vašeho spánku. Nemusíte brát kontroverzní prášky na spaní, teplo vody a vířivé účinky pomáhají uvolňovat stres a napětí a podporují tak zdravý spánek.

7. A konečně jsou zde i výhody pro imunitní a zažívací systém

S vířivkou se vám zlepší trávení i imunita – odpady a toxiny jsou účinněji odplavovány z těla, vaše trávení funguje účinněji a trpíte méně problémy, jako je třeba otravná zácpa.

Vířivé koupele vám poskytnou lázeňské zážitky u vás doma. Skvělá věc je také to, že vířivka se snadno instaluje a je k dispozici v různých velikostech (aby vyhovovala všem koupelnám).

Takto nějak může vypadat vířivka na terase či zahradě.

Takto nějak může vypadat vířivka na terase či zahradě.

Máte soukromí a přijít můžete kdykoliv

A to se počítá. Nemusíte nikam volat a s nikým se střídat ve vodě. Nemusíte se s nikým potkávat v šatně. Máte soukromí a domácí wellness můžete využít kdykoliv se vám jen chce. A vaše wellness je pro vás nachystaná 24 hodin denně.

Zvýšíte komfort vašeho bydlení a cenu vaší nemovitosti

Takové malé domácí wellness centrum je vlastně něco jako investice. Umíte si představit reakci lidí, když jim řeknete, že máte doma soukromé wellness centrum? A kdyby k vám přišel odhadce nemovitostí, určitě by se vaše wellness projevilo i na odhadnuté ceně za vaše bydlení. Jednoduše to je věc, která lidi zaujme.

Domácí wellness je na dosah ruky

„Tak, teď nasednu do auta a za 15 minut jsem tam. A nebo radši vyjedu dřív, jsou kolony.“ Tak tyto problémy se vás určitě už nebudou týkat. Nikam totiž nemusíte. Máte wellness vzdálené pár kroků. Doslova pár kroků. Vezmete ručník ze skříně a jdete – veškerá vaše cesta, kterou musíte podniknout.

Jak si vybírat prvky do vašeho domácího wellness?

Každý prvek domácího wellness má nějakým způsobem pozitivní vliv na vaše zdraví. Vybírejte tedy podle toho, jaké máte zdravotní potíže. Tak vedle rozhodně nešlápnete. Pokud budete při výběru i tak bezradní, zeptejte se svého lékaře. Ten vám jistě moc rád poradí.

Sponzorováno

Máte už domácí wellness doma? Jak si ho užíváte? A nebo ho teprve plánujete a rozhlížíte se? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

Co si dále přečíst o wellness?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva