TOP 6 důvodů, proč předsevzetí spojená s hubnutím vám nemusí klapnout 4.83/5 (23)

Sponzorováno

Pokud se vyhnete chybám, tento rok to s předsevzetím určitě vyjde.

Pokud se vyhnete chybám, tento rok to s předsevzetím určitě vyjde.

Blíží se konec roku, což je období, které je pravidelně spojeno s tím, že si lidé dávají různá předsevzetí. Jste na tom stejně? Pokud ano, možná jedno z nich bude týkat hubnutí. Vzpomínáte si, že jste si ho dávali už předchozí roky, ale stejně se nic nestalo? Víme, proč tomu tak může být. Pokud jde o předsevzetí týkající se hubnutí, je na vině hned několik jasných věcí. O jaké se jedná?

1. Volíte drastickou dietu

Možná to znáte. Nastane Nový rok a vy ihned začínáte s dietním režimem. Je sice správné začít hned, ale zároveň je třeba myslet také na to, že je nutné začít s tou správnou dietou. Většina žen bohužel volí tu drastickou, která je založena na třech hlavních věcech. O jaké se jedná?

 • Stále stejná strava
 • Počítání kalorií
 • Výrazné omezení přísunu jídla

Ano, během prvního týdne se skutečně může stát to, že na váze budete o několik kilogramů lehčí. To ale svědčí spíše o tom, že se vám uvolnily střeva i žaludek, kde se ještě nacházely zbytky jídla ze silvestrovské veselice. Týden je často zlomový, protože déle se daná dieta vydržet nedá. A v tu chvíli začíná jo-jo efekt.

2. Máte slabou vůli

Čím je dáno, že dietu vydržíte držet? Je to nejenom správným dietním režimem s pestrým jídlem. Je to také ve vaší hlavě. Je třeba si uvědomit, že na tom záleží primárně. Pokud máte slabou vůli, může dojít k tomu, že dříve nebo později daný postup vzdáte. Možná že právě toto byl důvod, proč jste s dietou skončili předchozí roky. Za vším hledejte jenom vaši slabou vůli a nic jiného. Pokud už nyní máte obavy, zkuste několik osvědčených postupů. Těmi může být třeba to, že začnete hubnout s někým z rodiny, nebo s kamarádkou či kamarádem. Budete se navzájem podporovat, hecovat a logicky spolu i soupeřit – žádný z vás to nebude chtít vzdát.

3. Půjdete na to příliš složitě

Jak vypadá správná dieta? Vlastně by se tak ani neměla nazývat, jelikož jde spíše o změnu stravování. Změnu v životním stylu. Tedy o postup, který je spojený s tím, že si zvolíte vyvážený jídelníček, který má několik specifik. Jaká jsou ta hlavní?

 • Jíte pětkrát denně
 • Dbáte na rozmanitost
 • Přidáváte dostatek zeleniny i ovoce

Problém ale může nastat v tom, že na to jdete až příliš složitě a za pár dní nebo týdnů vás to jednoduše přestane bavit. To proto, že si každý den musíte psát nákupní seznamy, musíte chodit nakupovat, jídlo vážit a zdlouhavě vařit a také ho chystat na celý den. A to vám může vzít i pár hodin denně, které lze věnovat jiné činnosti. Proto se často jako lepší volba jeví krabičková dieta. Ano, může být podstatně dražší, ale když zohledníte i ušetřený čas, má něco do sebe. Ten čas navíc můžete věnovat třeba sportu.

Sponzorováno

4. Počítáte kalorie a sledujete váhu

Jste doslova jako vědci, které zajímají hlavně čísla. Ta první jsou spojena s tím, že kontrolujete, kolik mají potraviny kalorií. Je jasné, že lehký přehled byste mít měla, ale na druhou stranu už selským rozumem lze přijít na to, která jídla budou dobrá a která špatná. Navíc více než kalorie by vás měl zajímat glykemický index potravin. Čím menší bude mít hodnotu, tím lépe.

Také je problémem, pokud neustále sledujete váhu. Optimální je zhubnout maximálně kilogram týdně. To ale neznamená, že každý den budete lehčí o 100 gramů. Takto to nefunguje. Stačí vypít sklenici vody navíc a rázem můžete mít váhu ještě vyšší. Toto mějte na paměti a nevažte se první den. Postačí jednou za čtrnáct dní. Navíc ještě lepší než měření je vážení.

5. Sportujete tvrdě, nikoliv chytře

Ano, sport je při dietě velmi důležitý. To proto, že dokáže zrychlit váš metabolismus a tím logicky podpoří i spalování vašich tukových zásob. Když se pro sport rozhodnete, myslete na to, že byste měli sportovat chytře. Hned na začátku si uvědomte, že jsou dvě cesty.

 1. Aerobní aktivita, která pomůže k tomu, že zvýšíte tepovou frekvenci a budete rychleji spalovat.
 2. Potom je tu posilování, se kterým také něco spálíte, ale hlavně posílíte svaly a vyrýsujete tělo.

TIP: Hubnout můžete i na dovolené

Ideální je obě aktivity kombinovat. A jak je to s tou chytrostí? Mnoho žen i mužů si myslí, že musí doslova dřít do úmoru. Nejenom že se vám na další cvičení nebude chtít. Vy se navíc unavíte tolik, že bude vaše tělo poměrně dlouho regenerovat. A to je také špatně. Plně postačí hodina cvičení, opakovaná třikrát týdně. Uvidíte, že je to dostatečná aktivita k tomu, aby to na vás bylo vidět, a zároveň ideální v případě, kdy se nebudete chtít cítit vyřízeně a budete potřebovat rychlou regeneraci vašeho svalstva.

6. Spoléháte na zázraky

Různé koktejly na hubnutí, tukožroutské polévky, stejně jako třeba různé prášky na hubnutí, které zrychlují metabolismus, nebo eliminují chutě k jídlu. To všechno současný trh nabízí. Nejenom, že nic z toho nijak zvlášť nefunguje, ale stojí to zbytečně velké peníze. Když na něco takového spoléháte, a nevidíte výsledky, je to také jeden z důvodů, proč vaše předsevzetí velmi brzy porušíte. Takže na podobné zázraky se vykašlete.

Sponzorováno

A co vy? Jaké předsevzetí si dáváte vy? Budeme rádi za komentáře.

Co si o hubnutí ještě přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva