Sponzorováno

Silná motivace a pevná vůle při hubnutí – jednoduchý návod 4.91/5 (23)

Motivace je při hubnutí důležitá

Motivace je při hubnutí důležitá

Pokud už jste četl(a) některý z mých článků, asi víte, že pro své klienty sestavuji zásadně co nejjednodušší a „nejbezbolestnější“ plány hubnutí, jak to jen jde. Zkrátka tak, aby klient nemusel zapojovat příliš svou vůli a hubnul bez hladu a bez větších chutí na kalorické bomby.

I přes dobrý plán na hubnutí se však může člověk dostat do situace, kdy prostě potřebuje zapojit trochu té vůle a motivace.

Jak si tedy vytvořit silnou, trvalou motivaci?

Ze všeho nejdřív si vždy zkuste vzpomenout na situaci, kdy jste si řekl(a) „musím zhubnout, ať to stojí, co to stojí“. Čili situaci, ve které jste cítil(a) opravdu silnou touhu něco udělat se svojí postavou. Cítili jste se někde trapně? Výborně, tak na to si vždy vzpomeňte.

Příklad, o jakou situaci se u Vás mohlo jednat: Byl(a) jste na koupališti, svlékl(a) jste se do plavek a cítil(a) jste se špatně, protože jste nevypadal(a) podle svých představ.

Kdybyste měl(a) neustále tolik motivace jako v dané situaci, určitě byste zhubl(a) bez problému, je to tak?

Budeme tedy usilovat o to, abychom si podobné motivační zážitky neustále připomínali a opět v sobě zapalovali stejnou motivaci, jakou jsme pociťovali. Když budeme celý den zapálení do hubnutí, určitě nebude problém zhubnout.

Až si tedy vzpomenete na svou „situaci nejvyšší motivace“, napište na papír 5 nepříjemných věcí, které Vás čekají, pokud nezhubnete. Následně napište zase 5 věcí, na které se můžete těšit, pokud opravdu zhubnete.

Pište jednotlivé body tak, aby byly co nejvíce motivační – např. pokud jste muž – jedna z věcí, na kterou se můžete těšit:

„Až zhubnu, těším se, jak si o mě budou povídat kamarádky v práci, jak jsem zhubnul a jak přitažlivou mám postavu.“

Může se Vám zdát, že takovéto důvody jsou povrchní, nicméně nám jde o výsledek – a i když budete sepisovat povrchní důvody, faktem je, že tyto povrchní důvody člověka motivují nejvíce, ať už si to přizná nebo ne.

TIP: Jak se motivovat ke cvičení?

Jednoduchý, ale klíčový zvyk

Až budete pociťovat nutkání sníst nějakou kalorickou bombu, uklidněte se a řekněte si: „Teď si udělám takové krátké slovní cvičení a pak si dám cokoliv, na co budu mít chuť.“

Sponzorováno

To cvičení spočívá v tom, že si znovu přečtete 5 nepříjemných důsledků, které nastanou, pokud nezhubnete. A přečtěte si i těch 5 příjemných věcí, na které se můžete těšit, pokud zhubnete. Ideálního výsledku dosáhnete, když text přečtete nahlas.

Zkuste se co nejvíce vžít do příjemných situací s Vaší novou, štíhlejší postavou. Když jste text dočetl(a) a Vaše chutě stále převyšují Vaši motivaci zhubnout, pak si to jídlo, na které máte takovou chuť, klidně dejte.

Ale až budete mít příště chutě – postupujte opět stejně – řekněte si:

„Teď si udělám takové krátké slovní cvičení a pak si dám cokoliv, na co budu mít chuť.“

Dříve nebo později bude motivace větší, než Vaše chutě a Vy nad nimi zvítězíte.

Co když to dostatečně nezabírá? Jak se mohu motivovat ještě více?

Jednoduše – příště si před mlsáním nebo přejídáním onen papír (ten s vypsanými 5 důsledky , když nezhubnete a 5 příjemnými věcmi, na které se můžete po zhubnutí těšit) nečtěte, ale rovnou ho vlastnoručně opište.

Proč?

Když text čtete, myšlenky Vám mohou začít ulítávat k jiným tématům a za chvíli už nevíte, co jste vlastně četl(a).

Když text ručně píšete, Váš mozek se na něj musí maximálně soustředit, aby všechny pohyby ruky vykonal přesně tak, aby vzniklo slovo, které vzniknout má.

Při psaní motivačního textu tak budete pociťovat extrémní motivaci a touhu, budete si představovat příjemné důsledky Vašeho hubnutí a brzy bude Vaše motivace tak silná, že nebudete mít problém hubnout.

A co si ještě přečíst o hubnutí?

VIDEO: Vím, co jím – Motivace a psychologický přístup k hubnutí

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva