Nezávislé testy přístrojů na hubnutí 4.8/5 (10)

Sponzorováno

Určitě už jste viděli reklamní vysílání o přístrojích na hubnutí, které Vám pomohou vypracovat ploché, přitažlivé břicho.

O čem jste však ještě asi neslyšeli, jsou nezávislá testování jednotlivých přístrojů. Tato testování jsou zpravidla prováděna na univerzitách v USA nebo v západní Evropě a odhalují, jak tyto přístroje skutečně fungují.

Čili pokud uvažujete o koupi některého z přístrojů, na této stránce se dozvíte, zda Vám opravdu pomůže nebo zda je to jen ztráta peněz.

Nejčastější přístroje na hubnutí

Jak asi tyto přístroje obstáli v testech?

Pás na hubnutí

Pás na hubnutí

Pásy fungující na principu elektrických impulsů

Fakt je ten, že při cvičení mozek vysílá elektrické signály a tím aktivuje svaly. Zeštíhlující pásy vysílají signály podobné a tím svaly též aktivují.

Pokud si takový pás koupíte a nejste zvyklí cvičit, po cca 2-3 týdnech používání se zbavíte tuku ze svalových vláken. Pokud jste však v minulosti alespoň trochu cvičili, pravděpodobně se žádného tuku nezbavíte.

Účinek těchto pásů poznáte pouze v tom, že daná partie, na kterou pás používáte, se po čase zformuje a svaly na ní budou pevnější.

Dlouhodobé používání těchto pásů však nedoporučuji, působení umělých elektrických signálů totiž může způsobit nekontrolované stahování (lidově tik). V horším případě se může dokonce snížit Vaše schopnost daný sval ovládat.

Přístroje na cvičení typu abroller nebo abtrack

Přístroje na cvičení typu abroller nebo abtrack

Přístroje na cvičení typu abroller nebo abtrack

Studie prováděné na University of California prokázaly, že cvičení s těmito přístroji nijak nezvyšuje efektivitu cvičení. Studie porovnávala cvičení na těchto přístrojích s klasickými sedy-lehy.

Vědci zjistili, že ten nejlepší přístroj měl o 5 % vyšší efekt, než sed-lehy, přičemž ten nejhorší o 28 % nižší.

Jediný pozitivní efekt těchto přístrojů může být v tom, že člověk se snadněji přinutí cvičit, když ví, kolik za ten přístroj zaplatil.

Sponzorováno

Masážní přístroje

Masážní přístroje

Masážní přístroje

Masážní přístroje všech druhů, nehledě na to, co tvrdí výrobci, pouze pozitivně ovlivňují celulitidu a odstraňování toxických látek z podkoží.

Samotnou masáží se tuk odstranit nemůže, to je proti zákonům biochemie.

Takže tomu nevěřte.

sauna belt

sauna belt

Sauna pásy a zábaly (také známé jako sauna belt)

Tvrzení, že pás by mohl spalovat tuk, není pravdivé. Nechci Vás odrazovat od koupi takového přístroje, může Vám zlepšit pokožku a nastartovat detoxikaci podkoží, nicméně tuk nespaluje.

Pokud se rozhodnete si „saunový pás“ koupit, doporučuji namáčet pokožku před přiložením pásu, jinak může dojít ke spálení. Také je dobré přijímat více tekutin. Tato doporučení Vám asi přijdou logická, ale výrobci je vůbec neuvádějí a někteří lidé si mi pak stěžují, že se jim popálila pokožka.

Na co si ještě dávat pozor u přístrojů na hubnutí

Problém při výběru je, že v ČR neexistuje žádná instituce, která by kontrolovala pravdivost reklamy těchto přístrojů. Výrobci se tak nebojí uvádět takové nesmysly, jako „s naším přístrojem spalujete kalorie 30x rychleji než při rychlém běhu“. Jen pro představu, to by znamenalo, že přibližně každých 79 sekund cvičení na tomto přístroji spálíte tolik kalorií, jako má cheeseburger od McDonald’s. Což je samozřejmě naprostá a do nebe volají kravina.

Je tedy těžké posoudit, zda bude mít určitý přístroj opravdu smysl nebo jsou to vyhozené peníze.

Osobně spíše doporučuji, místo kupování přístrojů na hubnutí, navštívit fitness trenéra a nechat si ukázat nějaká efektivní cvičení. Efekt bude lepší a za méně peněz. Problém je jen v tom, že fitness trenéři nemají takový marketing, jako tyto přístroje. Ruku na srdce, stejně pak tento přístroj každému skončí na dně šuplíku.

VIDEO: 20 VYCHYTÁVEK PRO SNAŽŠÍ A RYCHLEJŠÍ HUBNUTÍ. Účinné a bez námahy. Vyzkoušejte je!

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva