Sponzorováno

Proč je zdravotní obuv tak důležitá? 4.89/5 (9)

Proč je zdravotní obuv tak důležitá?Převážná část populace má v dnešní době ortopedické problémy v malé či velké míře. S těmito problémy jdou ruku v ruce bolesti páteře, bolesti a únava nohou a kloubů, otlaky a puchýře a také nepohodlí při chůzi. Uvědomme si, že nohy máme jenom jedny a nosí nás nejenom celý den, ale celý život. Proto bychom se měli o své nohy starat, dostatečně o ně pečovat a dopřávat jim vysoké pohodlí.

Zdravotní obuv vyhovuje zásadám zdravého obouvání. Proto hýčkejte své nohy a dopřejte jim pohodlnou zdravotní obuv. Zdravotní obuv prospěje nejen vašim nohám, ale i páteři a celkovému postoji a správnému držení těla. Tato speciální obuv by měla také napomáhat ke správnému tvarování klenby.

Není pravda, že zdravotní obuv by měl nosit pouze ten člověk, který již má určité zdravotní problémy a kterému byla tato obuv svým lékařem doporučena. Zdravotní obuv je určena všem lidem a měli by ji nosit i lidé se zdravými nohy. Zdravotní obuv není totiž určena pouze k nápravě nezdravých chodidel, ale je také prostředkem k prevenci nesprávného vývoje a tvarování chodidla.
 

Sponzorováno

Výhody nošení zdravotní obuvy

– zdravý vývoj tvaru chodidla
– správné tvarování klenby
– komfort při chůzi
– odbourání bolesti zad a nesprávného držení těla
– šetření kloubů

Zdravotní obuv nás většinou zajímá ve chvíli, kdy už je pozdě. A přitom nošení nevhodné obuvi je příčinou mnoha komplikací, jako jsou ploché nohy a různé nemoci, které jsou mnohdy těžko léčitelné a způsobují nepříjemné problémy.

Neméně důležitou součástí zdravotní obuvi jsou ortopedické vložky do bot. Kvalitní vložky kompenzují vady chodidla. Jsou anatomicky tvarované a zabezpečují optimální rozložení váhy těla na podložce. Kvalitní stélky tlumí nárazy a odlehčují odraz. Díky tomu předcházejí úrazům v oblasti chodidla a kotníku.U dětí pomáhají správnému tvarování chodidel.

Největší chybou, která vede k problémům s nohy je právě výběr obuvi. Na celodenní nošení nejsou vhodné boty, které jsou určeny na sport, různá gumotextilní obuv jako jsou jarmilky, kecky apod. Také obuv s vysokými podpatky není dobrá na celodenní nošení, u mládeže a dětí vůbec, ale ani ženy by neměly takové boty často nosit.

TIP: Jak vybrat vhodnou obuv pro malé děti?

VIDEO: Jak vybrat dětskou obuv?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “Proč je zdravotní obuv tak důležitá?”

  1. Zuzi P. napsal:

   Já mám problém s bolestmi zad, už dlohodobě, kvůli vybočené kostrči a nerovnoměrnému zatěžování jedné strany těla. Koupila jsme si nedávno zdravotní boty tady http://www.medicia.cz/zdravotni-obuv.html . Má kulatou podrážku takže nutí člověka držet správnou pozici těla a záda se tak nepřetěžují. Je to super akorát ty cenny trochu vyšší.

  2. Martina napsal:

   Ceny zdravotní obuvi jsou, trochu vyšší to je pravda ale zdraví máme jen jedno přece a vrazení peněz do zdravotní obuvi vůbec není zbytečné utrácení spíše naopak.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva