Sponzorováno

Ovčí mléko je zdravější než kravské 4.88/5 (17)

Ovčí mléko je zdravější než kravskéOvčí mléko obsahuje několikanásobně více vitamínů, minerálů jako kravské a navíc je vhodné i pro lidi s intolerancí na laktózu. Co je na ovčím mléku tak výjimečného? Hlavní benefity jsou vysoký obsah minerálů, vysoký obsah tuku spojen s mastnými kyselinami, který optimalizuje poměr dobrého a špatného cholesterolu, vysoký obsah vitamínů a druhy bílkovin, které jsou nenáročné pro trávení.

Kravské mléko a mléčné výrobky jsou hlavním zdrojem vápníku. Ne všichni ale vědí, že kozí a ovčí mléko obsahuje až o 70 % vápníku více a je velmi vhodné pro naše kosti. Naopak mléka sójová, která se vyrábí vyluhováním sójových bobů ve vodě, neobsahují vápník skoro žádný. Vápník se do něj během výroby přidává, a jeho obsah je proto úplně závislý na technologickém postupu.

Vitamíny v ovčím mléku

Vysoký obsah vitamínů A, D, E je navíc doplněn vitaminy skupiny B. Zejména vitaminem B12, který má v ovčím mléku až trojnásobně vyšší hodnoty než v kravském mléce. A B1 až pětinásobně.

Minerály

Vyzvedneme zejména vápník a zinek. Vápník potřebujeme v každém věku, nejen v dětství. Obsah zinku, který potřebujeme i kvôi krásné a zdravé pokožce, je oproti kravskému mléku až čtyřnásobný.

Sponzorováno

Bílkoviny

Hlavní bílkovina – kasein je ideální téměř pro všechny, kteří nesnášejí laktózu v kravském mléce. Toto mléko je snadněji stravitelné díky syrovátkovým bílkovinám.

Tuky

Ve srovnání s kravským mlékem obsahuje ovčí mléko dvakrát tolik tuku, což se může zdát jako nevýhoda. Fígl je v tom, že tuk obsahuje tři v tuku rozpustné vitamíny – A, D a E. A skoro pětinásobný obsah vitaminu D. A to je velký benefit.

Laktóza

Intelerancia na laktózu je rozšířená. Proto odborníci na výživu doporučují právě ovčí mléko a ovčí výrobky , protože nezpůsobují trávicí problémy.

Cholesterol

Tuky v ovčím mléku obsahují více mastných kyselin, které netvoří tzv špatný cholesterol. Pití ovčího mléka pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu v organismu.

Ovčí mléko v číslech

Obsahuje trojnásobně vyšší hodnoty vitaminu B12 než kravské mléko
Obsah zinku, který je nejdůležitější pro zdravou pokožku, je v ovčím mléce v některých případech až čtyřnásobný ve srovnání s kravským mlékem.

Sponzorováno

Nuže? Nedáte si trochu ovčího mléka?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva