Sponzorováno

Netradiční koupele v pivě, víně a šampaňském – jsou zdravé? 4.86/5 (7)

 • Existuje mnoho pověr spojených s koupáním v pivě nebo víně a tvrzení o jejich zdravotních benefitech. Nicméně, je důležité si uvědomit, že tyto tvrzení nemají vědecký základ a mohou být spíše pouhými mýty.
 • Především je důležité zdůraznit, že alkoholické nápoje jako pivo a víno by měly být konzumovány s mírou. Přílišné pití alkoholu může mít negativní dopad na zdraví, včetně poškození jater, zvýšeného rizika srdečních onemocnění a jiných zdravotních problémů.
 • Co se týče koupání v pivě nebo víně, není známo, že by mělo nějaké přímé zdravotní benefity. Představa, že alkoholický nápoj působí na tělo při koupání, není podložena vědeckými důkazy. Ve skutečnosti by koupání v alkoholu mohlo mít nežádoucí účinky na kůži, jako je vysoušení nebo podráždění.
 • Pokud se zajímáte o zdravotní benefity, které jsou spojeny s pivem nebo vínem, je důležité si uvědomit, že tyto nápoje mohou obsahovat určité látky, které mají potenciální přínosy pro zdraví, jako jsou antioxidanty nebo polyfenoly. Nicméně, tyto látky jsou přítomny ve víně nebo pivu ve velmi malém množství a jejich účinky by bylo obtížné dosáhnout pouhým koupáním v těchto nápojích.
 • Pokud hledáte způsoby, jak si užít zdravé koupání, doporučuje se spíše zvolit přírodní a bezpečné prostředí, jako jsou termální prameny nebo minerální lázně, které mají prokázané zdravotní výhody, jako je uvolnění svalů, zlepšení cirkulace a snížení stresu.
 • Je vždy nejlepší konzultovat se zdravotním odborníkem nebo lékařem, pokud máte konkrétní dotazy týkající se vašeho zdraví a jakýchkoli nových léčebných metod nebo alternativních terapií.

Vyzkoušejte pivní lázně. Na relax i pro zdraví.

Vyzkoušejte pivní lázně. Na relax i pro zdraví.

Toužíte si dopřát nějakou prospěšnou, ale zároveň netradiční proceduru, která lahodí vašemu tělu? Zkuste exkluzivní lázně, které probíhají v dřevěných sudech, naplněných pivem či vínem nebo vyzkoušejte luxusní koupel v šampaňském! Jsou zdravé? A jaký mají vliv na naši pokožku? Čtete dál.

Pivní lázně

Skvělá představa zejména pro pány. Ponořit se tak do milovaného zlatého moku, to byl odnedávna snem mnoha mužů. Dnes se pivní lázně staly hitem a vyrostlo jich jako hub po dešti. V Česku se koupání v pivních kádích stalo dokonce jakýmsi národním sportem a praktikuje ho tam stále více a více lidí.

Sponzorováno

Jak probíhá koupel v pivu?

Samotná procedura se provádí ve specializovaných hotelích nebo wellness centrech. Koupel probíhá ve speciálních dřevěných kádích. Ty nejsou naplněny samotným pivem, ale horkou vodou, která je obohacena o bylinky a pivovarské kvasnice. Teplota vody je kolem 36 °C a délka koupele obvykle bývá kolem 20 – 30 minut, což závisí na typu zařízení.

Pivní koupel regeneruje kůži i mysl

Taková lázeň obsahuje vitaminy skupiny B, proteiny, sacharidy, draslík, železo, či antioxidant selen. Koupel velmi příznivě působí na kožní problémy a má regenerační účinky na pokožku. Při přípravě tohoto koupele se využívají stejné přísady, které se používají při výrobě piva – kvasnice, chmel a slad. Součástí procedury mohou být zábaly, masáže, i sauna – podle možností daného centra. Zregeneruje se tedy nejen vaše pokožka, ale i mysl a celková kondice organismu.

Koupání ve víně prospívá kráse

Pokud nejste milovnicí piva, zkuste něco co láká víc dámy – koupání ve víně. Už královny v dávných dobách znaly toto tajemství a dopřály si pravidelnou koupel ve vaně plné vína. V dnešních podmínkách se vínoterapie uskutečňuje ve speciálních dřevěných sudech, připomínajících sudy, ve kterých dozrává víno.

Zkuste romantiku ve dvou

Pokud si chcete dopřát takovou romantickou proceduru ve dvojici, můžete tak učinit bez větších problémů. V současnosti existuje již několik center, kde nabízejí vinné lázně, dokonce při zapálených svíčkách a hořícím krbu. Pocit výjimečnosti umocňují procedury, které následují po koupání. Můžete se nechat namasírovat lávovými kameny, nebo si nechat udělat zábal, či peeling z vinných hroznů.

Vinná koupel omladí a zbaví odpadních látek

Koupel ve víně není jen o luxusním pocitu. Má i příznivé účinky na naše tělo a pokožku. Ta bude mnohem pevnější a pružnější. Kromě vína může koupel obsahovat obilné výtažky, hroznový olej a vinné kvasnice. Taková směs je plná neocenitelných antioxidantů a vitamínů B, C a E. Z těla pomáhá vylučovat odpadní látky.

Dopřejte si luxusní koupel v šampaňském

Luxus, který zatím funguje v zahraničí. Dopřály si ho už mnohé celebrity, které potřebují mít dokonalá těla a proto si vybírají tu nejlepší procedury. Taková koupel výtečně zvláčňuje pokožku a pročišťuje ji. Zároveň má i bělící účinky a zjemňuje dokonce i jemné vrásky.

Tip od rehabilitace.info: Všechny tyto lázně můžete vyzkoušet i u vás doma – stačí si koupit vhodnou kosmetiku.

A co si dále přečíst?

VIDEO: Jak vypadají pivní lázně?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva