Netradiční koupele v pivě, víně a šampaňském – jsou zdravé? 4.86/5 (7)

Sponzorováno

Vyzkoušejte pivní lázně. Na relax i pro zdraví.

Vyzkoušejte pivní lázně. Na relax i pro zdraví.

Toužíte si dopřát nějakou prospěšnou, ale zároveň netradiční proceduru, která lahodí vašemu tělu? Zkuste exkluzivní lázně, které probíhají v dřevěných sudech, naplněných pivem či vínem nebo vyzkoušejte luxusní koupel v šampaňském! Jsou zdravé? A jaký mají vliv na naši pokožku? Čtete dál.

Pivní lázně

Skvělá představa zejména pro pány. Ponořit se tak do milovaného zlatého moku, to byl odnedávna snem mnoha mužů. Dnes se pivní lázně staly hitem a vyrostlo jich jako hub po dešti. V Česku se koupání v pivních kádích stalo dokonce jakýmsi národním sportem a praktikuje ho tam stále více a více lidí.

Jak probíhá koupel v pivu?

Samotná procedura se provádí ve specializovaných hotelích nebo wellness centrech. Koupel probíhá ve speciálních dřevěných kádích. Ty nejsou naplněny samotným pivem, ale horkou vodou, která je obohacena o bylinky a pivovarské kvasnice. Teplota vody je kolem 36 °C a délka koupele obvykle bývá kolem 20 – 30 minut, což závisí na typu zařízení.

Pivní koupel regeneruje kůži i mysl

Taková lázeň obsahuje vitaminy skupiny B, proteiny, sacharidy, draslík, železo, či antioxidant selen. Koupel velmi příznivě působí na kožní problémy a má regenerační účinky na pokožku. Při přípravě tohoto koupele se využívají stejné přísady, které se používají při výrobě piva – kvasnice, chmel a slad. Součástí procedury mohou být zábaly, masáže, i sauna – podle možností daného centra. Zregeneruje se tedy nejen vaše pokožka, ale i mysl a celková kondice organismu.

Sponzorováno

Koupání ve víně prospívá kráse

Pokud nejste milovnicí piva, zkuste něco co láká víc dámy – koupání ve víně. Už královny v dávných dobách znaly toto tajemství a dopřály si pravidelnou koupel ve vaně plné vína. V dnešních podmínkách se vínoterapie uskutečňuje ve speciálních dřevěných sudech, připomínajících sudy, ve kterých dozrává víno.

Zkuste romantiku ve dvou

Pokud si chcete dopřát takovou romantickou proceduru ve dvojici, můžete tak učinit bez větších problémů. V současnosti existuje již několik center, kde nabízejí vinné lázně, dokonce při zapálených svíčkách a hořícím krbu. Pocit výjimečnosti umocňují procedury, které následují po koupání. Můžete se nechat namasírovat lávovými kameny, nebo si nechat udělat zábal, či peeling z vinných hroznů.

Vinná koupel omladí a zbaví odpadních látek

Koupel ve víně není jen o luxusním pocitu. Má i příznivé účinky na naše tělo a pokožku. Ta bude mnohem pevnější a pružnější. Kromě vína může koupel obsahovat obilné výtažky, hroznový olej a vinné kvasnice. Taková směs je plná neocenitelných antioxidantů a vitamínů B, C a E. Z těla pomáhá vylučovat odpadní látky.

Dopřejte si luxusní koupel v šampaňském

Luxus, který zatím funguje v zahraničí. Dopřály si ho už mnohé celebrity, které potřebují mít dokonalá těla a proto si vybírají tu nejlepší procedury. Taková koupel výtečně zvláčňuje pokožku a pročišťuje ji. Zároveň má i bělící účinky a zjemňuje dokonce i jemné vrásky.

Tip od rehabilitace.info: Všechny tyto lázně můžete vyzkoušet i u vás doma – stačí si koupit vhodnou kosmetiku.

A co si dále přečíst?

VIDEO: Jak vypadají pivní lázně?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva