Sponzorováno

Naučte se správně dýchat 4.89/5 (9)

Naučte se správně dýchatVětšina z nás dýchá, jakož i tancuje – myslí si, že to dělá dobře, ale opak je pravdou. Dýchání je přirozené, automatické a ani o něm nepřemýšlíme. Ale správné dýchání by si měl osvojit každý. Dýchání poskytuje kyslík pro každou část těla. Díky správnému dýchání se můžete cítit i vypadat mladší. Stačí se jen naučit, jak na to. Řeknete si, vždyť dýcháme celý život, tak to asi umíme. Zkuste ale toto: podívejte se dopředu na dva nádechy. Pak se podívejte dolů na dva nádechy. Vidíte nějaký pohyb? Pravděpodobně ne, nebo ne výrazný. To proto, že většina lidí se nadechuje krátce a mělce.

Sponzorováno

Plíce jsou schopny vdechnout šest litrů vzduchu za minutu, ale pokud nevyužíváte jejich kapacitu, je vám to nanic. Klíčem k úspěchu je zapojit bránici, která umožní plicím rozšířit se úplně.

Zde jsou tři kroky k naučení se, jak se dýchá zhluboka

Krok 1: Lehněte si na záda na podlahu. Položte jednu ruku na pupek a jednu ruku na prsa.

Krok 2: Pomalu se zhluboka nadechněte, přičemž za pět sekund naplňte plíce. Počítejte v hlavě , 1. .. 2. .. 3. .. 4. .. 5. Vaše břicho by mělo nadzvednout, pokud to uděláte správně. Zároveň se vám hrudník roztáhne do stran.

Krok 3: Když budou vaše plíce úplně plné, pomalu vydechujte (počítaje do sedmi, jak budete vydechovat vzduch). Zaměřte se na bottoming břicha směrem k páteři, aby se vaše plíce vyprázdnily.

Opakujte to dvakrát denně – 10 hlubokých nádechů v dopoledních hodinách a 10 večer, s cílem zlepšit funkci plic a cév. Vaše tělo se naplní kyslíkem, vyplaví z těla toxiny a zbavíte se stresu.

VIDEO: Jak správně dýchat?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Naučte se správně dýchat”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva