Sponzorováno

Bio pedikúra rybičkami garra rufa – už jste ji vyzkoušeli? 4.68/5 (28)

Bio pedikúra rybičkami garra rufa - už jste ji vyzkoušeli?Ve více oblastech péče o tělo pozorovat v posledním období návrat k přírodě. Alternativou konvenční medicíny se stává přírodní lékařství a kosmetika. Nejde o konkurenci, spíše o rozšíření a doplnění možností, ale bez použití chemoterapeutik a různých mastiček zatěžujících organismus.

V současnosti se pro terapeutické zdravotnické a kosmetické účely využívají několik zvířata – např. psi (kanisterapie), koně (hipoterapie), včely (Apiterapie). Cestu k nám si z daleké turecké oblasti Kangal našli i rybičky (ichtyoterapie) Garra rufa. Mnozí příznivci ji nazývají vznešeně Doktor Ryba. Její unikátní léčitelské a pečovatelské schopnosti uznaly i odborníci na mezinárodním lékařském kongresu již před více než 20 lety. Právem zaujaly spolu s kaprovitými rybkami Cyprinion macrostomus svá místa v různých kosmetických, relaxačních a wellness centrech. Zde se věnují ošetřování a péče o největší orgán lidského těla, a to lidské pokožce.

Ichtyoterapie rybičkami

Ichtyoterapie rybičkami

 

Naturální dotek přírody

Ošetření rybičkami je procedura, která podle dostupné literatury sahá do dob dávno minulých. Nejvíce je rozšířeno ve wellness centrech USA a Japonsku. „Tento zázrak přírody nachází i u našich občanů stále větší oblibu. Během relaxačně – regenerační terapii u nás spojují příjemné s užitečným. Mnoha uspěchaným lidem dobře bodne hodinka odpočinku a rozmazlování našimi rybičkami. Ani se nenadějí a rázem mají hotovou biopedikúru rukou či nohou. Opakovanými návštěvami mohou postupně vyhlazovat i jizvy, případně redukovat celulitidu,“ prozradila Jarmila Miklovičová z wellness centra.

Nejčastější pomoc malých plovoucích dermatologů v kosmetice

  • pedikúra – zbavení odumřelých částí kůže zajistí, že budete mít jemnější a hladší chodidla
  • peeling nohou – hloubkové čištění pokožky
  • příjemná mikromasáž – prokrvení dolních a horních končetin, případně i celého těla
  • celková regenerace těla i duše

Příprava na koupel s rybičkami

Jak se připravit na relaxaci s rybičkami?

Sponzorováno

  • minimálně 12 hodin před návštěvou kosmetického salonu se nemají lakovat nehty
  • požívání alkoholu, léků nebo drog je zakázáno
  • před procedurou třeba vynechat nanášení jakýchkoli krémů, parfémů a deodorantů na pokožku
  • před vstupem do vany je třeba se důkladně osprchovat

Biopedikúra je zdravotně bezpečná

Procedura probíhá ve vaně, kde je přibližně 36 stupňů teplá voda. Tehdy jsou rybičky nejaktivnější. „Do zkrášlování nohou je zapojeno 300 až 360 rybiček. Používáme dva druhy současně. Cyprinion macrostomus jsou větší – asi 14 cm dlouhé – a dravějším než Garra rufa. Ty startují k odumřelé pokožce jako první. Udělají takříkajíc nejhrubší práci. Po nich se dostanou ke slovu rybičky Garra rufa, které dělají jemnou práci. Malými chloupky v tlamičce jemně obrušují povrch kůže. Dočistí všechny kožní přebytky a odumřelé části kůže. Vedle velmi precizní práce vypouštějí do vody enzymy, které podporují léčbu kožních defektů a zklidňují pokožku. Celá terapie je zcela bezbolestná. Klienti mohou zpočátku registrovat lechtání pohybujících se rybiček, případně jemné odhryzkávání přebytečných, většinou odumřelých částí kůže. Po stoprocentní přírodní pedikúře od nás odcházejí vždy příjemně zrelaxovaní,“ ujistila J. Miklovičová.

Po biopílingu se doporučuje natřít pokožku hydratačním krémem nebo tělovým mlékem.

Kdo se rybičkám musí vyhýbat?

Léčbu nelze absolvovat ani v případě, že je kůže zanícená, nebo jsou na ní otevřené rány. Vyhnout se jí musí i lidé, kteří se nemohou koupat v teplé vodě (srdečně- cévní onemocnění, cukrovka, těhotné ženy apod.), nebo mají oslabený imunitní systém.

I když se rybičky osvědčily při léčbě kožních onemocnění, zejména psoriázy, není možné v kosmetických či wellness centrech absolvovat jejich léčbu. Tu mohou dělat pouze specializovaná centra s povolením na zdravotní činnost.

Cena bio pedikúry

1 hodinový pobyt s rybičkami stojí přibližně 400 – 800Kč – jak kde. Kosmetické salony poskytují i různé permanentky a akce – například 21-denní zvýhodněnou terapii za 15 tisíc, která zahrnuje 42 hodin ošetření.

V tomto článku si můžete přečíst další zajímavé informace o ichtyoterapii.

TIP: Jak na pedikúru doma?

VIDEO: Pohled na práci rybiček při bio pedikúře

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva