Sponzorováno

Letní wellness pobyty nejen pro seniory 4.55/5 (11)

Letní wellness pobyty nejen pro senioryChcete si během dovolené dokonale odpočinout? Lákají vás pobyty, během nichž máte možnost vychutnat si masáže, vířivky nebo různé druhy lázní? Pak jsou pro vás wellness pobyty jako stvořené. Jak si z toho množství nabídek vybrat to nejlepší? Nabízíme vám přehled některých procedur, které jsou součástí wellness pobytů. Tyto pobyty jsou vhodné pro všechny – pro rodiny, pro seniory i pro mladší lidi v produktivním věku.

Masáže

Masáž lávovými kameny detoxikuje organismus, stimuluje oběhový i lymfatický systém. Pomocí ní zrelaxuje, vaše tělo se při ní prohřívá a harmonizuje. Procedura stará tisíciletí, zažívá v současné hektické době plné stresů velkou renesanci. Je jednou z nejúčinnějších způsobů relaxace. Masáž lávovými kameny kombinuje působení tepla zahřátých lávových kamenů a jemných masážních tahů. Umístění kamenů střídavě na různé části těla a hlavy vede k uvolňování energetických bloků a předávání pozitivní energie. Masáž lávovými kameny pomáhá odstranit bolesti páteře, svalů, hlavy, tělesné i duševní napětí.

Reflexní masáž je založena na zatlačování specifických oblastí na chodidlech, rukách nebo uších. Jde o stimulaci reflexních zón, ve kterých se odráží zdravotní stav organismu.

Thajská masáž vychází z jógy a z její teorie o liniích, kterými v našem těle proudí energie. Zvyšuje pohyblivost těla a celkovou kondici těla, cirkulaci krve, odstraňuje bolest kloubů a posiluje nervový systém. Thajská masáž je vlastně terapeutická technika, jejímž účelem je pročištění a harmonizace energetických drah a jejich bloků. Podle jógové filozofie, ze které thajská masáž vychází, jsou v lidském těle určité dráhy, kterými proudí životní síla (energie). Pokud je z nějakého důvodu toto proudění energie narušeno, dochází v těle k nerovnováze. Tato nerovnováha se může projevit ve formě nepříjemné nemoci, či ve formě různých duševních problémů.

Aromamasáž spojuje prvky tradiční thajské masáže, akupresury a indické ajurvédy. Při masáži se používají různé druhy vonných olejů. Při aromamasáž si většinou můžete vybrat, který vonný olej má masér použít.

Sponzorováno

Terapie využívají světlo (světloterapie)

Biolampa se používá k uvolnění bolesti. Dobrým pomocníkem je při natažení nebo přetížení svalů, vymknutí, zlomeninách nebo při revmatických bolestech.

Léčba laserem zlepšuje prokrvení tkání, obranyschopnost organismu, aktivuje činnost buněk, urychluje hojení jizev, má analgetický a protizánětlivý efekt.

Infrazářič využívá infračervené záření, které vyvolává vznik zarudnutí. Po krátkém čase zarudnutí vymizí. Infračervené záření způsobuje prohřátí kůže, má analgetický a spasmolytický účinek.

Koupele a zábaly

Koupel kysličníkem uhličitým působí analgeticky, protizánětlivě a protirevmaticky. Při tomto koupeli ležíte ve vaku, který je naplněn plynem. Často se stává, že při této proceduře člověk usne.

Parafínový zábal se aplikuje lokálně na místa, kde je nutné využít léčivé účinky tepla. Doporučuje se při chorobách pohybového ústrojí, poúrazových stavech, revmatických chorobách, artrózách i při syndromech svalového přetížení při sportu.

Suchá uhličitá koupel se liší od klasického koupele oxidem uhličitým v tom, že při něm člověk leží volně na posteli a není zabalen ve vaku. Při této proceduře je cítit teplo a uvolnění, může se objevit mravenčení a zvlhčení kůže. Tato metoda je vhodná pro posílení oslabeného organismu a je vynikající relaxací.

CO2 koupel vyžaduje zcela klidnou polohu v lázni s hlavou nad okrajem vany. Na začátku ho provází pocit chladu, který vystřídá pocit příjemného tepla.

Sponzorováno

Uhličitá koupel snižuje krevní tlak , zlepšuje srdeční činnost a prokrvení organismu. Uhličitá koupel je velmi příjemným lázeňským zážitkem, patří mezi klasické a historicky nejstarší vodoléčebné procedury. Při uhličité koupeli se ve vodní lázni tělo obalí miliony drobných bublinek oxidu uhličitého, jejich působením dochází k dokonalému prokrvení pokožky a svalstva. Všechny orgány včetně mozku jsou dobře zásobovány okysličenou krví, dochází tak k povzbuzení imunitního systému a rozvoji hojivých procesů v těle. Uhličitá koupel snižuje krevní tlak a pulz a je doporučována při vysokém krevním tlaku, léčbě kardiovaskulárních chorob a stavů po infarktu. Je velmi efektivní při poruchách prokrvení, při bolestech zad, svalů, kloubů, zvláčňuje pokožku. Koupel připravená z tablet nemá omezení pro osoby trpící nízkým krevním tlakem.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva