Sponzorováno

Kyselina hyaluronová – revoluce v omlazení pleti? 4.85/5 (34)

Kyselina hyaluronová je základní složkou přípravků pro péči o pokožku a také jednou z hlavních složek pokožky.

Kyselina hyaluronová je základní složkou přípravků pro péči o pokožku a také jednou z hlavních složek pokožky.

Trápí vás nehezké vrásky v obličeji, především kolem očí, na krku, či v dekoltu? Zkoušeli jste už všechny možné kosmetické přípravky, od těch nejdražších po tzv. „babské“ masti a vodičky, ale nic nepomáhá? Pokud toužíte po krásné, mladé a pevné pleti, nehledejte dál a dejte šanci vyhlazení vašich vrásek pomocí kyseliny hyaluronové.

Zahoďte předsudky, tato jedinečná metoda navrátí vaší pleti mladistvý vzhled a dodá tolik potřebné sebevědomí.

Co je vlastně ta kyselina hyaluronová?

Vyhlazení vrásek kyselinou hyaluronovou je v posledních měsících v oblasti estetické dermatologie horkým trendem. Jedná se o přírodní látku získanou z čistě rostlinných zdrojů, která se přirozeně vyskytuje právě i v lidské pokožce. Chrání kůži před ochabnutím, hydratuje ji a podporuje tvorbu kolagenu. S přibývajícím věkem ale procento kyseliny hyaluronové v pokožce klesá, kůže je volná a dehydratovaná.

A tady přichází na řadu estetická dermatologie.

Proč si vybrat právě kyselinu hyaluronovou?

  • Tato látka je tělu vlastní. Z celkového množství se jí právě v kůži nachází neuvěřitelných 55 %.
  • Je čistě rostlinného původu a pro tělo neškodná. Nedochází k žádným alergickým reakcím.
  • Nemusíte tak procházet složitým testováním tolerance vašeho těla na kyselinu hyaluronovou.
  • Zákrok je bezbolestný a rychlý – trvá pouhých 30 – 40 minut. Můžete se tak ihned vrátit k běžnému životu. Krásnější, mladší a sebevědomější.
  • Efekt omlazení trvá podstatně déle než u jiných, agresivnějších látek (jako je např. botox)

Jak celá procedura vlastně probíhá?

Pokud máte obavu ze složitého a bolestivého zákroku, potěšíme vás. Aplikace kyseliny hyaluronové je opravdu jednoduchá, bezbolestná a krátká. Nejprve se na požadované místo nanese pouze znecitlivující krém s anestetikem. Poté se pomocí mikrojehliček aplikuje pod kůži gel s kyselinou hyaluronovou. Ten okamžitě vypíná vaši pokožku a zanechává jí pevnou a pružnou.

Z výsledků jednoho zákroku se můžete těšit až rok a půl. A to je super ne:

Omlazení vaší pleti nikdy nebylo tak jednoduché. I přesto se nejedná o zákrok, u kterého by nebyla potřeba ruka zkušeného lékaře. Nešetřete na své kráse a objednejte se na důvěryhodnou kliniku, kde zákrok provádí profesionální estetický dermatolog s letitými zkušenostmi z oblasti medicínského omlazení.

Jak působí kyselina hyaluronová na pokožku?

Kyselina hyaluronová je glykosaminoglykan, jinak jméno pro životně důležitou přírodní látku, která je součástí kůže mladých. Jako hlavní glykosaminoglykan v kůži působí kyselina hyaluronová, právě ta udržuje všechny aspekty pokožky stabilní, chráněné a neustále obnovované. Má také ohromující schopnost přilákat a udržet obrovské množství vlhkosti. A to je pro vaši pokožku jedině dobře.

Sponzorováno

Tato vědecká magie spočívá ve schopnosti kyseliny hyaluronové doplnit vlhkost, spoustu vlhkosti! Jeden gram kyseliny hyaluronové může udržet až šest litrů vody. Teď je to opravdu fajn! Ale co je ještě působivější, je, že kyselina hyaluronová dokáže to udělat pro kůži, aniž by dala pokožce příliš mnoho vody. Překvapivě, příliš mnoho vody je problémem pro pokožku, protože způsobuje, že klíčové látky, které drží povrch pokožky neporušené, se rozpadnou.

Tato vlastnost vázat vodu kyseliny hyaluronové je výjimečně důležitá, pokud jde o stárnutí pokožky. Jednou z klíčových vlastností mladistvé pokožky je její schopnost zadržovat vodu a udržet v ní vyvážené množství vlhkosti. Jak stárneme, naše kůže ztrácí schopnost udržovat tuto důležitou vlhkost. Výsledkem je viditelná ztráta pevnosti, ohebnosti, pružnosti.

Kyselina hyaluronová může zvýšit obsah vlhkosti a současně revitalizovat vnější vrstvy pokožky tak, aby vypadaly a byly měkčí, hladší a krásně hydratované! Takto se okamžitě zlepšuje vzhled jemných čar a vrásek.

Pomáhá i dále

Jak je obecně známo, naše kůže trpí, když není chráněna před přímým slunečním zářením. A dále i různé chemické přísady pro péči o pleť oslabují povrch kůže. Přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové směřují ke zmírnění těchto útoků, zejména pokud jsou používány jako součást kompletní anti-agingové rutiny.

Ukázalo se, že kyselina hyaluronová také poskytuje antioxidační obranu proti těmto typům útoků.

Jak můžete vidět, kyselina hyaluronová je fenomenálně užitečná pro všechny typy pleti. Pokud máte mastnou pokožku, je kyselina hyaluronová v tekutém roztoku ideální.

A co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: ZÁKLADNÍ OŠETŘENÍ KYSELINOU HYALURONOVOU

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva