Životní styl singles. Jeho výhody a nevýhody. 4.8/5 (25)

Je lepší být singles nebo v dlouhodobém vztahu? Je to hodně individuální.

Je lepší být singles nebo v dlouhodobém vztahu? Je to hodně individuální.

Single je osoba, která žije svůj život o samotě, bez partnera a je jedno zda je to dobrovolně, nedobrovolně či nezbývá nic jiného. Do této věkové kategorie spadají lidé ve věku 25 až 40 let. Říká se jim singles. České slovíčko zatím pro tyto lidi není, tudíž používáme singles. Jsou to lidé, kteří jsou ekonomicky nezávislí, dokážou se o sebe postarat finančně sami, žijí sami v domácnosti, se stavem, který je momentálně aktuální se obvykle tito lidé ztotožňují, nevadí jim, má jinak uspořádaný žebříček hodnot, mezi prvními příčkami je svoboda a nezávislost.

Singles obvykle udržuje vztahy na jednu noc, vztahy na dálku, víkendové manželství, vztahy s ženatým mužem či vdanou ženou. Singles si mnohdy budují své kariéry. Vídáme je ve vedoucích postech, kde je potřeba velké pracovní nasazení, na jiné věci jako hledání partnera, rodinu a rodinný život tak nezbývá čas. Ve volném čase se rádi baví, užívají si života a podobně. Muž, který je single, je v češtině často nazýván jako starý mládenec, žena, který je single se v češtině nazývá stará panna nebo také slečna. No, asi je lepší obecné označení single, nemyslíte?

Výhody života singles

Život singles je obvykle báječný. Alespoň takhle to vidí mnoho lidí. Vždyť žijete sami, nikdo vám nic nediktuje, nikdo na vás není závislý, přijdete si domů, kdy chcete, v kolik chcete, v jakém stavu chcete, spíte, jak dlouho chcete, jíte to, co chcete, kupujete si, co chcete, domů si pozvete, koho chcete, spíte, s kým chcete, utrácíte, jak moc chcete, chodíte do práce a z práce jak chcete vy sami. Je to život, který závisí jen a pouze na vás.

Finančně se o sebe postaráte, takže vám nic nechybí a život žijete přesně podle sebe. Po nikom neuklízíte ponožky, neupravujete záchodové prkénko, nemusíte se nikomu zpovídat, neřešíte, co na to řekne partner, jste jen vy sama.

Mnohé ženy, které jsou dlouho v manželství život singles závidí. Vdané ženy musí přijít domů uklízet, napsat úkoly s dětmi, uvařit večeři, okoupat děti, uložit děti, umýt nádobí. Pak se osprchujete a padnete do postele. Tohle singles nezažívají, nemusejí. Mohou donekonečna chodit na první rande, zažívají první polibky, první milování, a když je partner nebaví, jednoduše se s ním rozejdou. Singles obvykle nejsou stavěni na dlouhodobé vztahy a pokud si tento život singles přímo vyberou, je jasné, že si chtějí života užívat plnými doušky.

Nevýhody života singles

Tak jako vše má své výhody, tak samozřejmě existují i nevýhody. Nevýhoda života singles je to, že přijdou domů, jsou sami. Probudí se, jsou sami. Potřebují něco opravit v bytě, obvykle si to opraví sami, pokud se jedná o něco drobného, kasají se, že nepotřebují s ničím pomoc, ale není to vždycky tak.

Když onemocní, nemá se o ně kdo postarat. Může jim chybět partnerské objetí, večery u televize, pocit, že někdo v domě je, mají se o koho opřít, na koho se spolehnout. Navíc, kamarádky a kamarádi, se kterými se chodí bavit do klubů a barů ubývá, postupně si nacházejí partnery a partnerky, žijí společný život a s vámi si vyjdou, ovšem jen občas. Pokud v práci zažijí nějaký úspěch, obvykle se o něj dělí jen s přáteli a rodinou. S partnerem nemohou, vždyť většina jich je jen krátkodobá známost, kterou moc nezajímá, jestli vás povýšili, nebo jestli jste v práci dosáhli velkého obchodu.

Život lidí singles se na první pohled může zdát jako skvělá zábava. Ona to také skvělá zábava je, ovšem jen do určité doby. Každému je občas smutno a potřebuje obejmout, pohladit, slyšet vlídné slovo a podobně. Singles to obvykle nezažijí.

Sami si rozmyslete, co je lepší životní cesta. Žádný život není dokonalý. A bez ohledu na vaši situaci existují vždy klady a zápory.

A co vy? Co si o tomto tématu myslíte vy? Je lepší být singles nebo v manželství?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva