Sponzorováno

Domácí peelingy na černé tečky 4.86/5 (7)

Zkuste peelingy na černé tečky...

Zkuste peelingy na černé tečky…

Černé tečky se mohou objevit na jakékoliv části vašeho těla a je obzvlášť frustrující s nimi bojovat. Pokud jste se však rozhodli odstranit je, můžete zkusit některé z těchto ověřených receptů.

1. Vyzkoušejte peeling z citronu a soli

Čistící vlastnosti citrónu spolu s drhnoucím účinkem soli pomáhají odstranit veškerou špínu skrytou hluboko ve vašich pórech.

Jaký je postup?

Smíchejte citrónovou šťávu s lžící jogurtu a troškou medu. Použijte tuto směs na obličej, kde se vám vyskytují černé tečky. Po peelingování obličej opláchněte čistou vodou.

2. Udělejte si peeling ze zeleného čaje

Zelený čaj je výborný nápoj, ale také je skvělý na osvěžení vaší pokožky. Je plný živin. Peeling ze zeleného čaje odstraňuje nečistoty, zatímco zásobuje vaši pleť antioxidanty.

Jaký je postup?

Smíchejte kvalitní zelený čaj s trochou vody a rozetřete si směs na obličej. Pokud chcete, můžete ho nechat po umytí obličeje 2 až 3 minuty působit a pak jednoduše opláchnete teplou vodou.

Sponzorováno

3. Vyrobte si peeling z jedlé soli

Jedlá sůl je jedna z těch kouzelných látek, která je výborná po mnoha stránkách. Je použitelná nejen do vaření, ale lze ji použít i pro jiné účely. Kromě toho, že je to přírodní čistič, zrníčka prášku odstraňují mrtvé buňky kůže.

Jaký je postup?

Použijte jedlou sůl a trochu vody k vytvoření pasty a jemně krouživými pohyby drhněte celý povrch tváře. Velmi jemně!

4. Udělejte si kukuřičný peeling

Smíchejte kukuřičnou mouku s vaším mýdlem (gelem) na obličej. Kukuřičná mouka smíchaná s běžným tekutým mýdlem na obličej se používá jako peeling.

Jaký je postup?

Smíchejte čajovou lžičku kukuřičné mouky s vašem oblíbeným mýdlem a krouživými pohyby jemně vydrhněte obličej. Tvář si nakonec opláchněte teplou vodou.

5. Peeling z muškátového ořechu

Je to ten nejvoňavější peeling. Kyselina mléčná smíchaná s tvrdými zrnky muškátového oříšku rychlé a bezbolestně odstraňuje vaše černé tečky.

Jaký je postup?

Smíchejte lžíci mléka dostatečným množstvím muškátového oříšku a vytvořte hustší směs. Tu si naneste na obličej a jemně ji drhněte, abyste odstranili odumřelé části a nečistoty. Pak obličej opláchněte vodou.

Sponzorováno

TIP: Podívejte se na rady jak na domácí peeling

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva