Sponzorováno

Jsem alergický/á na kov, můžu nosit titanové hodinky? 4.8/5 (15)

Jsem alergický/á na kov, můžu nosit titanové hodinky?Alergie na kov je nepříjemnou záležitostí stejně jako jakákoliv jiná alergie. Lidé, kteří tímto problémem trpí, jsou značně omezeni v nošení nejen oblečení s kovovými doplňky, ale také v nošení jakýchkoli šperků či doplňků a hodinek. Mezi nejčastější spouštěče nepatří jen nikl, kobalt a chrom, ale také zlato či stříbro. Projevy alergií se různí, ale obvykle se jedná o vytvoření zčervenalé svědivé kůže v místě kontaktu s kovem, který může přerůst v mohutnější otoky nebo rozšíření puchýřků. Může se stát, že kůže po chvíli nošení šperku či hodinek může změnit barvu, což je příznakem toho, že použitá ocel má v sobě příměs mědi.

Titan má nezaměnitelné vlastnosti

Kovy se nachází také v protézách, jak zubních, tak i ortopedických. V medicínském průmyslu se hojně začal využívat titan, který díky svým nezaměnitelným vlastnostem poskytuje ideální materiál pro výrobu citlivých náhrad, jež mohou být vpraveny do těla pacienta. Díky své mimořádné odolnosti a lehkosti se titan využívá také v leteckém průmyslu pro svou zdravotní nezávadnost také při výrobě šperků.

Sponzorováno

Existuje tedy možnost, kdy se člověk nemusí vzdávat módních doplňků kvůli alergii. Alternativou může být právě nošení titanových šperků či hodinek namísto ocelových. Právě hodinky jsou nejčastějším případem, kdy jejich majitel je zvyklý na přesnou časomíru na svém zápěstí a nerad by o ni přišel.

Hodinky si pořizujeme z různých důvodů. Buď jako pouhou spolehlivou časomíru, módní doplněk nebo také kvůli sportu. Ve všech případech musí hodinky s nositelem splynout a jejich nošení by mělo být příjemné, ideálně by je na ruce nemusel ani cítit. To ovšem neplatí pro ty, kteří na svém zápěstí rádi cítí váhu klasických ocelových hodinek a nejsou alergičtí na kovy.

U kvalitních hodinek se předpokládá, že budou odolné proti korozi, vodě a mechanickému poškození. V současnosti, kdy přibývá různých alergií, se klade velký důraz právě také na antialergičnost materiálu a v neposlední řadě také poddajnost a lehkost. Bez nadsázky lze říci, že to vše splňuje právě titan.

TIP: O alergiích s paní doktorkou Marhanovou

VIDEO: Nabídka hodinek z titanu

Sponzorováno

Zdroj obrázku: Hodinkyboccia.cz

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Jsem alergický/á na kov, můžu nosit titanové hodinky?”

  1. GentleHodinly napsal:

   No, osobně musím říct, že alergií netrpím a jsem velice rád. Protože hodinky jsou součástí mého života a založil jsem si i blog, kde píšu recenze a zajímavosti o hodinkách. Rád nosím hodinky s řemínkem z ocele ale pro ty co nemůžou, tak jsou i z jiných materiálů. Kůže, plast a mnoho dalších, tak nevěšte hlavu!

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva