Sponzorováno

Jak spolu souvisí sex a alkohol? Zatím bez hodnocení.

Na alkohol pozor!

Alkohol ovlivňuje sexuální život několika způsoby. Dlouhodobé a pravidelné užívání alkoholu má negativní účinek na plodnost a potenci, nemluvě o zničujícím vlivu na partnerský vztah. Výskyt sexuálních poruch u alkoholiků se udává od 8 do 63%. Alkohol přímo poškozuje tvorbu testosteronu ve varlatech. Kromě toho vyvolává poškození jater, což má také za následek hormonální změny v organismu.

Sponzorováno

Horší kvalita spermií u mužů

Tyto změny pak přímo zhoršují kvalitu a počet spermií. Na zhoršování potence se kromě hormonálních změn podílí i poškození centrálního a periferního nervového systému a vznik dalších chronických onemocnění, jejichž vznik alkohol buď vyvolává nebo zhoršuje jejich průběh. I jednorázové nadměrné požití alkoholu prakticky úplně potlačuje schopnost dosáhnout erekce. Důvodem je výrazný tlumivý vliv alkoholu na centrální nervový systém a rozšíření periferních cév.

Alkohol může být i afrodiziakum

Sponzorováno

V malém množství působí jako afrodiziakum – povzbuzuje sexuální touhu, odbourává stres a hroutí sociální a komunikační zábrany. Většina mužů s předčasnou ejakulací pozoruje, že po užití alkoholu se ejakulace oddálí. Vzhledem k rizikům, spojené s opakovaným užíváním alkoholu a nemožnosti stanovení rozumné „terapeutické“ dávky se však taková „léčba“ v žádném případě nedoporučuje.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva