Sponzorováno

Jak se na Vánoce nepřejíst? 4.78/5 (27)

vanoce-nepribratVánoce jsou nejen svátky klidu a pohody, ale i hojnosti. Kromě stromečku, dárků si většina lidí spojuje Vánoce s množstvím různých druhů dobrého jídla. Jak se tedy dobře najíst a nepřejíst? Jak předejít nadbytečným kilům a nadměrnému tloustnutí? Odborníci tvrdí, že komplexním přístupem se nabírání kilogramů během příchozích svátků dá vyhnout. Poradíme vám jak.

Příjem = výdej

Základní rovnice, na kterou musíme myslet, pokud se chceme vyhnout nechtěnému tloustnutí, je: příjem energie se musí rovnat výdeji energie. Nárůst hmotnosti je výsledkem nerovnoměrného příjmu a výdeje energie. Pokud příjem převýší výdej, hmotnost se zvyšuje a nadváha může „propracovat“ až do obezity. Obezita přitom není jen estetickou záležitostí – má vliv i na psychiku, přináší sociální a zejména zdravotní problémy.

Jak si řídit svou hmotnost?

Důležité je zaměřit se na následující pilíře boje s nadváhou a využít následující rady během Vánoc i při dalším hubnutí:

Výživa: vánoční menu upravte tak, aby příjem energie nebyl vyšší než výdej. Kalorické koláčky nahraďte ovocem či sušenými pochoutkami. Do majonézové saláty namísto kalorické majonézy dejte bílý jogurt, tradičního kapra lze nahradit rybou na přírodní způsob.

Sponzorováno

Fyzická aktivita – vánoční posedávání v obýváku u televize a na návštěvách zkuste vyměnit za různé zimní radovánky na čerstvém vzduchu. Se známými se nemusíte setkávat jen v obývácích! Pěkná procházka s rodinou, pokud stihne napadnout sníh – sáňkovačka s dětmi či lyžování s přáteli zaručeně zajistí dostatečný výdej energie.

Změna životního stylu – úprava stravování a zvýšená fyzická aktivita Vám i Vašim nejbližším přinese hodně radosti a ani si neuvědomíte změnu životního stylu, která se stane vaší přirozenou součástí.

Pokud se rozhodnete pro farmakoterapii (podpůrnou léčbu léky), nezapomeňte na spolupráci s lékařem. Podle klinických studií má farmakoterapie nejvyšší účinek při dodržování předchozích složek.

Kolik pohybu musíte vynaložit?

1 zmrzlinový pohár

800 kJ

25 min

jízda na kole

1 řízek s bramborami

1 456 kJ

20 min

běh

1 tabulka čokolády

2 000 kJ

60 min

jogging

150 g bramborových chipsů

3 000 kJ

120 min

odhazování sněhu

1 pizza (500 g)

2 750 kJ

210 min

procházka

Sponzorováno

A co vy? Co děláte pro to, abyste se o Vánocích nepřejedli? Budeme rádi za komentáře.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Jak se na Vánoce nepřejíst?”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva