Sponzorováno

Jak se vypořádat s kocovinou – nevěřte mýtům 4.61/5 (23)

Jak po akci nebo oslavě vyzrát na kocovinu?

Jak po akci nebo oslavě vyzrát na kocovinu?

Je veliké množství rad a návodů, jak se vypořádat s kocovinou. Nicméně většina z nich nezabírá a některé jsou dokonce kontraproduktivní.

Káva a další kofein uškodí

Velikým mýtem je pít na kocovinu kafe. Někteří kocovinu zapíjí dokonce energetickým nápojem. Kofein ale z těla odvádí vodu, což je v době kocoviny nežádoucí. Kofein je tedy nutné maximálně vyloučit.

Dodejme tělu tekutiny

V době kocoviny naše tělo postrádá veliké množství tekutin. Je tedy potřeba stále pít, pít a pít (samozřejmě nealko). Nejvhodnější je pít čistou studenou vodu, popřípadě vodu ochucenou osvěžujícím citrónem.

Vhodné jsou také minerální vody a šumivé rozpustné tablety, které našemu tělu dodají potřebné minerální látky a vitamíny. Tělu musíme dodat veliké množství tekutin postupně, nikoli naráz.

Zapíjejte alkohol vhodnou tekutinou

Již po dobu pití můžeme myslet na další den. Alkohol je vhodné zapíjet čistou nealkoholickou tekutinou. Díky tomu pak nedojde k tak veliké dehydrataci a také omezíme agresivitu samotného alkoholického nápoje.

Tělu také pomáhá, když se před konzumací alkoholu najíme. Jídlo je nutné volit lehké a zdravé. Při konzumaci těžkého nezdravého jídla se Vám spolu s alkoholem může udělat nevolno, zatím co konzumací lehkého zdravého jídla žaludek neutrpí konzumacím alkoholu tak velikou ránu.

Naučme se dodržovat správnou hladinku

Pokud trefíme správnou hladinku alkoholu, tělo se s ním snadno vypořádá a druhý den budeme zcela bez kocoviny. Nejčastějším problémem je ale přehnaná konzumace alkoholu, která kocovinu způsobuje.

Kocovina a jídlo

Jídlo organizmu pomůže a dodá mu energii. Nicméně záleží na Vašem stavu. V době kocoviny můžeme mít žaludeční problémy.

Sponzorováno

V takovém případě není vhodné konzumovat těžké jídlo a nasytit se pouze něčím lehkým (rohlík, piškoty a podobně). Jestliže žaludeční problémy nemáme, je dobré se najíst.

Zkuste si dát ionťák – sportovní nápoj – nebo vodu, je to levnější

Diuretický účinek alkoholu může způsobit, že tělo ztratí některé elektrolyty – měli byste je okamžitě nahradit. Zkuste třeba ionťák. A pozor, zajímavá informace: výzkum ukázal, že ionťák není lepší na kocovinu než voda z kohoutku, takže ušetříte peníze.

Cvičením proti kocovině

Zkuste alkohol z těla vypotit. „Nevím, jak moc je to vědecké, ale mám pocit, že jít si ráno zaběhat mi pomáhá zpracovat a vyloučit alkohol, který zůstal v mém těle, když se probudím. Obvykle je otupělost rychleji pryč a cítím se lépe.“ To nám popsala právnička Petra z Prahy.

Bohužel, cvičení samo o sobě není účinným lékem. Ve skutečnosti, pokud cvičíte a nejste řádně hydratovaní, mohou se vaše příznaky skutečně ještě zhoršit. Musíte u cvičení hodně pít, to je velmi důležité. Pak to může fungovat, jinak spíše ne.

Co si ještě o kocovině přečíst?

VIDEO: Co způsobuje kocovinu?

VIDEO: Jak vyzrát na kocovinu?

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    3 Komentářů u článku “Jak se vypořádat s kocovinou – nevěřte mýtům”

    1. Hana napsal:

      Dobrý den, odkud jste čerpali informace pro tento článek(Jak se vypořádat s kocovinou-nevěřte mýtům)?

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva