Sponzorováno

Alkohol a slunce – to nejde dohromady 4.83/5 (6)

Alkohol a slunce - to nejde dohromadyVědci jsou přesvědčeni, že pití příliš velkého množství alkoholu může vyvolat řetězovou reakci v těle a kůže se stává o dost zranitelnější. Etanol se mění krátce po užití na acetaldehyd, který může za to, že kůže je citlivější na UV záření.

Autoři článku v časopise British Journal of Dermatology připouštějí, že ve hře jsou i jiné okolnosti. Pánové se například rádi vyhřívají na slunci bez oblečení a ani jim nenapadne, že by se natřeli opalovacím krémem .

Sponzorováno

Vědci vycházeli ze šestnácti studií, kterých se účastnily tisíce lidí. Došli k závěru, že vypití nejméně jednoho alkoholického nápoje za den zvyšuje riziko rakoviny kůže o pětinu.

Riziko se zvyšuje úměrně s tím, kolik alkoholu si člověk dopřeje. U těch, kteří vypijí padesát gramů etanolu denně, což je několik silných piv, je o pětapadesát procent vyšší riziko, že se u nich vytvoří melanom, jak u abstinentů nebo příležitostných pijáků.

Dr . Eva Negri z Milánské univerzity vysvětluje, že alkohol ve spojení s UV zářením snižuje schopnost těla aktivovat normální imunitní reakci. To může vést k mnohem většímu poškození buněk a následnému vzniku rakoviny kůže. Lékařka proto vyzývá všechny, co si rádi vypijí, aby se lépe chránili na slunci.

Sponzorováno

TIP: Jak na alkoholový dech? Poradíme vám.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva