Sponzorováno

Jak vybrat plavky podle postavy? Poradíme vám. 4.76/5 (17)

Vybírejte plavky na léto podle toho, jaký tvar postavy máte.

Vybírejte plavky na léto podle toho, jaký tvar postavy máte.

Krása je obvykle spojována i s konkrétní postavou, kterou se pyšníte. Ta sama o sobě ale není úplně určujícím prvkem. Roli hraje také to, jaké outfit s ohledem na svou postavu zvolíte. Správné oblečení dokáže i u nedokonalé postavy doslova zázraky. V čem konkrétně?

 • Zakryje nedokonalosti
 • Opticky změní některé proporce
 • Přitáhne pozornost na ta správná místa

Jelikož se pomalu ale jistě blíží léto, je třeba začít přemýšlet nad tím, jaké zvolíte plavky. Náš přehled vám pomůže vybrat takové, ve kterých budete krásná i s ohledem na typ vaší postavy.

Plavky a postava typu jablko

Celkem typická a u celé řady žen jasně charakteristický postava. Je specifická v tom, že nějaké to kilo navíc se objevuje hlavně v oblasti středu vaší postavy. Tedy v oblasti břicha. Správné plavky, které v tomto případě nosit, jsou ty jednodílné. Díky tomu své nedokonalosti zakryjete materiálem. K optickému zeštíhlení mohou dopomoci ty správné vzory. My doporučíme volit hlavně ty geometrické. Dále není od věci využít taková řešení, která využívají takzvaná řasení. To nejenom dokáže zajímavě podpořit originalitu plavek, ale jeho hlavním kladem bude i to, že se vám povede snadno zakrýt nedokonalosti, na které nejste příliš hrdá.

Plavky a postava typu hruška

Také celkem známý typ postavy mnohých žen. Je charakteristický tím, že zatímco horní část vašeho těla je zcela standardní, tak směrem dolů se začíná rozšiřovat. A to hlavně do oblastí, kterými jsou boky. Pokud právě takto vypadá i vaše postava, je třeba tomu přizpůsobit správný výběr plavek. Obecně lze říci, že by se mělo jednat o takové řešení, které dokáže udělat vaši postavu lépe symetrickou. Vhodné je vsadit na černou barvu, která dokáže opticky zeštíhlovat. Pokud jde o dvoudílné řešení, tak spodní díl by měl být právě černý, zatímco horní barevný. Když zvolíte jednodílné plavky, volte barevnou kombinaci s ohledem na toto doporučení. Dále je vhodné volit takový střih plavek, který dokáže zvýraznit a tedy opticky zvětšit vaše ňadra. Taková kombinace pro vás bude jako stvořená.

Plavky a postava typu přesýpací hodiny

Pro mnoho žen je tato postava tou vysněnou. A to v případě, kdy mají adekvátní váhu. Když se ale objeví nadváha, může být tento typ postavy pro mnoho žen problém. Jaká je jeho charakteristika?

Sponzorováno

 • Plné poprsí
 • Výrazný pas
 • Široké boky

Pokud se podíváme na možnosti spojené s výběrem plavek, začneme tím, že se v případě jenom nějakého toho kila navíc mohou skvěle hodit dvoudílné plavky, které krásu vaší postavy zvýrazní. Špatné nemusí být ale ani ty dvoudílné, které se hodí ženám, kde už je tvar jejich postavy výraznější. Cílem by mělo být na všech oblastech o něco ubrat. Tedy zmenšit boky, snížit výraznost poprsí a také navodit dojem štíhlejšího pasu. Vhod tedy může přijít černá barva, stejně jako vhodné geometrické tvary v oblasti břicha. U velkých ňader se snažte vyhnout plavkám s vycpávkami, nebo push-up efektem. Správně vybrané plavky dokážou na všech místech lehce ubrat a tak se dostanete blíže onomu ideálu přesýpacích hodin.

Plavky a chlapecká postava

Pro mnohé ženy je to dost možná vysněná postava. Pravdou ale je, že ty ženy, které tuto postavu mají, s ní zase až tak spokojené nejsou. Někdy je používáno i označení atletická postava. Je sice spojena se štíhlostí a minimem tuku, ale na druhou stranu velmi výrazně mizí ženské rysy. Ňadra jsou spíše menší, boky téměř žádné. Postava se jakoby slévá v jeden rovný svislý celek.

Pokud je tato postava tou, která může charakterizovat i vás, určitě se nebojte své tělo ukázat. Symbolem této postavy je štíhlost, což berte jako plus. Základem jsou tedy klasické dvoudílné plavky nebo bikiny. Volit lze ale i takzvané monokiny, které vycházejí z jednodílných plavek, ale odhalují toho celkem dost. Hlavním cílem by také mělo být zvýraznění dvou partií. A to oblasti vašich ňader a také vašich boků. K tomu pomohou vhodné střihy. Při správné volbě můžete vypadat velmi sexy.

Roli hraje také správná velikost

Jaký střih nebo jaký typ plavek ideálně vybrat, to již víte. Také nezapomínejte na to, že správnou cestou je i volba optimální velikosti. Plavky vám musí nejenom dokonale sedět a být pohodlné. Také je však třeba, abyste s nimi docílila správného efektu. Pokud máte postavu, kde je nějaké to kilo navíc, doporučíme spíše o něco volnější velikost, která nebude tolik zvýrazňovat vaše nedokonalosti. Pokud máte naopak postavu štíhlou, není na škodu zvolit takovou velikost, která bude vaši postavu dokonale obepínat a tím vaše dokonalé křivky dokáže jenom zvýraznit.

Pamatujte: Suché jsou jiné, než mokré

Sponzorováno

I toto si zapamatujte. Bohužel možnost vyzkoušení při běžném nákupu není reálná a tak se musíte spokojit s vaším odhadem. Jak s ohledem na to, jak se změní vzhled materiálu, tak s odhadem na to, jak se změní celkové vlastnosti materiálu a jak na vás budou mokré plavky vypadat. Je třeba počítat hlavně s tím, že zatímco v suchém stavu budou volnější a zakryjí nedokonalosti, tak když se namočí, mohou se doslova přilepit k vaší postavě a docílený efekt zakrytí problémů bude minulostí. S tím je však nutné počítat doslova u jakýchkoliv plavek, které si pořídíte a ve kterých se chcete u koupat.

A co si dále o plavkách přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva