Sponzorováno

Chia semínka pro děti a miminka – je dobré jim je dávat? 4.88/5 (8)

Mohou chia i děti?

Mohou chia i děti? Třeba ve smoothies?

Chia semena jsou všude propírána jako velmi zdravý doplněk, který byste měli zařadit do svého jídelníčku. Ale jsou chia semínka také něco, co je také dobré pro vaše dítě? Je nutné nebo dobré jim tyto semínka dávat do stravy? Nad tím jsme se i my trošku zamysleli…

Určitě to znáte taky. Vejdete do zdravé výživy a paní za kasou vám hned ukazuje, že je tady další nová věc, kterou byste měli jíst, kterou není radno opomíjet. Jako třeba lněná semínka, tablety s Omega 3 nebo žraločí chrupavka.

Zdá se, že bude vždy existovat něco, co se objeví jako pro nás dobré a potřebné. A samozřejmě přemýšlíme co dát dětem a co ne.

TIP: Mají chia semena nějaká negativa?

Chia semena pro miminka a batolata

Ve většině případů nemusíte dávat svému malinkému dítěti nějaké doplňky, jako třeba chia semena. Miminka a batolata ani nezpracují semena jako dospělý člověk. Proto není potřeba jim je dávat. To je potřeba si uvědomit. Nejlepší způsob, jak dát svému dítěti benefity Chia semen je jíst je a pak dítě kojit. Budete moct strávit všechny živiny poctivě a správně, a hned tyto látky budete moci dát do mateřského mléka. Batolata a miminka mohou mít problémy s trávením semen a také s alergiemi na nějakou ze složek.

Sponzorováno

Chia semena pro větší děti

Mezi zdravotní výhody chia semen pro větší děti patří přísun kvalitních bílkovin, dodání energie, jsou dobrým zdrojem nenasycených omega-3 mastných kyselin, jsou také dobrým zdrojem antioxidantů a mají také dost vlákniny. Pro větší děti se chia semena doporučují, můžete je dát například do smoothies nebo použít při pečení. Zde je soupis několika zdravotních výhod Chia semen pro vaše děti:

Jsou dobrým zdrojem bílkovin

Chia semena jsou dobrým zdrojem bílkovin. Obsahují asi 16 g bílkovin na 100 g Chia semen. Protein je bezpochyby dobrý (dokonce nepostradatelný) pro vaše dítě. Protein pomáhá při budování a udržování nejen svalů, ale i vnitřních orgánů.

Dodají dětem energie

To je možná nejlepší vlastnost Chia semen – zajistí přísun energii po delší dobu. Sacharidy z nich nejsou absorbovány rychle a jsou pomalu uvolňovány do krevního oběhu. Děti tako budou mít přísun zdravé energie.

TIP: Pro koho dále mohou být chia semínka určena?

Zdroj vlákniny

Další důvod, proč dát chia svým dětem je ten, že obsahuje velmi vysoké množství vlákniny. 100 g Chia semen obsahuje asi 34 g vlákniny. Jsou super pro čištění trávícího traktu.

Jsou dobrým zdrojem antioxidantů

Sponzorováno

Chia semena jsou také dobrým zdrojem antioxidantů.

Co si dále o chia přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva