Sponzorováno

Čaj z himálajských bylin Bhrangrádž a jeho účinky 4.64/5 (11)

Čaj z himálajských bylin „Bhrangrádž“Ájurvéda pochází z přírody a z přírody pochází čaje. Čaje se dnes těší veliké oblibě, také proto, že je jich na trhu dostatek, ať už se jedná o čaje černé, zelené, bílé nebo ovocné. Nyní, v období léta, jsou čaje velmi vítaným nápojem. Teplý čaj v horkém počasí osvěží více, než ledový nápoj, jež nás sice ihned příjemně osvěží, ale za chvíli máme zase žízeň.

V mém okolí je spousta lidí, kteří upřednostňují čaj zelený. Ano, je velmi zdravý, lahodný, dá se pít i bez sladidla. Dnešní doba jej staví do popředí jako nejdravější čaj. O tom by se ale dalo dlouze diskutovat. Všechny čaje mají totiž pro vysoký obsah nejrůznějších zdraví prospěšných látek velmi příznivý vliv na organismus, dodávají nám nejen minerály a vitamíny, ale především se vysokou měrou podílejí na fyziologickém procesu v našich tělesných schránkách. Proto by žádný z čajů neměl být upřednostňován, protože může dojít i k předávkování a nevědomky si můžeme naopak přivodit zdravotní potíže.

Zkrátka, jak se říká, všeho moc škodí. Vátu přílišné pití zeleného čaje jistojistě rozhodí, naopak nasládlé ovocné a bylinné čaje jí prospějí, hlavně nesmí mít vlastnost svíravou. Pitta se vyhne pití čajů s ostrou a zahřívací vlastností – lékořice, skořice, anýz, takže zelený čaj jí pomůže se zklidnit, černý čaj má vynikající stimulující vlastnosti a je vhodný pro Kaphu. Každý čaj, který se rozhodneme vypít, by měl mít pro organismus kladný význam a jeden by měl doplňovat druhý. Proto bychom měli častěji sahat právě po čajích bylinných. A to hlavně, jestliže chceme léčit konkrétní problém – chorobu. Po dohodě s ájurvédským terapeutem nasadíme speciální bylinný čaj, který je takového složení, že nám skutečně pomůže cíleně vyřešit náš problém a především odstranit příčinu jeho vzniku.
Takovýto čaj můžeme pít i vícekrát denně, vždy ale záleží na typu čaje a jeho vlastnostech.

Sponzorováno

Čaj Bhrangrádž

Dnes jsem se rozhodla Vám představit čaj z himálajských bylin, jež nebudu všechny jmenovat. Jeho název je Bhrangrádž. Čaj, který nám po otevření balíčku připomíná trochu rozemleté seno a trochu více rozemleté něco na zelenohnědý prášek má vynikající schopnosti odstranit problémy s vlasy, jejich padáním, vlasovou pokožkou, kůží a nehty.

Kromě toho je ale i vynikající léčivým nápojem posilující plíce, ledviny, játra, žlučník, působí proti bolesti hlavy, otokům, chudokrevnosti, astma i kožním problémům. Může se používat také zevně na kůži. Kromě toho je vynikajícím čajem na uklidnění rozbouřené psychiky. Jeho barva je příjemně teple žlutá, bez výrazné vůně. Chuť je nasládlá a čaj se dobře pije i bez sladidel.

A jak si jej správně připravit?

Do varného hrníčku či nerezového hrnce dáme půl litru studené vody a do ní vsypeme pouze půl čajové lžičky čaje Bhrangrádž. Přivedeme pomalu k varu a necháme vzkypět, poté stáhneme oheň na mírný plamen a vaříme 3-5 minut. Vypneme a necháme pod pokličkou dalších 3-5 minut stát. Takto vyluhovaný čaj přecedíme do termosky a po doušcích vypijeme jednu polovinu dopoledne a jednu večer.

Čaj je vhodný pro všechny dóši, všechny snižuje. Většina z nás má dóši nesprávným přístupem k životu zvýšené, proto můžu čaj vřele doporučit. Vyzkoušejte a uvidíte sami. Dejte přírodě šanci Vám připomenout svou léčebnou sílu.

Sponzorováno

A co vy? Který čaj je váš oblíbený?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva