Sponzorováno

Velká prsa: Když se touha stává problémem 4.87/5 (23)

Velká prsa: Když se touha stává problémemToužíte po velkých prsou a závidíte těm šťastným, které je mají? Ale co dělat, pokud vám objemný dekolt způsobuje naopak zdravotní či jiné komplikace? Řešení existuje. Trend současné doby je jasný – zvětšování prsou. Kromě prsních implantátů jsou stále vyhledávanější zázračné pilulky na zvětšení objemu prsou, či koupě kvalitní podprsenky s push-up efektem. No co když máte opačný problém a příliš objemný dekolt vám ztrpčuje život? Řešení lze nalézt – redukční mamaplastika.

Redukční mamaplastika je odborný název pro zmenšování ženského poprsí. Podle slov odborníků je tento zákrok poměrně častý, protože mnoho žen trpí problémem velkých prsou, což se odráží v dlouhodobých problémech s bolestmi páteře a ramen. Operace má velmi pozitivní efekt, ne jen estetický, ale i psychický. Zvětšování prsou je sice častější, ale mnoho žen dnes podstupuje i operaci tzv. redukce, či modelace prsou.

Jaká jsou rizika?

Redukce prsou nese o něco menší nebezpečí ve smyslu pooperačních komplikací ve srovnání s zvětšováním prsou. Obě zmíněné operace nesou operační rizika, přičemž při zvětšování prsou – augmentaci jsou to ještě navíc možné problémy spojené s potenciálními komplikacemi spojenými s implantáty. Zejména může jít o vznik tzv. kapsulární kontraktury, čili jistého obalu, který se vytvoří kolem implantátu a tento následně deformuje, čímž vzniká nepřirozený tvar prsu.

Sponzorováno

Jak probíhá operace?

Zmenšování prsů se provádí v celkové anestezii během minimálně 1 dne hospitalizace, trvá 2 až 4 hodiny. Při operaci se zmenšuje objem prsu a to snížením prsní žlázy a tukové tkáně. Adekvátně k novému objemu a tvaru prsu je třeba odebrat i přebytečné množství kůže. Při velkých prsou většinou dochází i k jejich poklesu, proto během operace je třeba také jejich „nadzvednutí“ a následná fixace v této nové poloze. Jizvy jsou vedeny kolem prsního dvorce , vertikální od dvorce ve střední části prsu a případně – a to hlavně při velmi velkých prsech – i pod prsem. Jizvy na prsou se hojí velmi pěkně a přibližně po roce už téměř nejsou viditelné. Po operaci je vhodné nosit tzv. kompresní – elastickou podprsenku po dobu minimálně 6 týdnů.

Pooperační průběh zmenšení prsou

Je možné, že zpočátku ucítíte bolest. Tu ale velmi dobře pomáhají tlumit léky proti bolesti. Poprsí budete mít obvázáno sterilním obvazem.

 • po 1 – 2 dnech bude obvaz nahrazen speciální zdravotní podprsenkou (tato se nosí 2 měsíce)
 • hojení je velmi individuální
 • prsa můžou být oteklá a s podlitinami, které ovšem rychle mizí
 • stehy jsou většinou vstřebatelné

Zmenšování prsou a kojení

Pokud se rozhodnete pro zmenšení prsou před tím, než máte děti, měli byste vědět jednu věc. Operace může mít vliv na tvorbu mateřského mléka. Ve většině případů můžete kojit i po operaci, ale jisté riziko zde existuje.

Co si o ňadrech ještě přečíst?

VIDEO: Zmenšení prsou – plastická operace, MUDr. Kufa v Perfect Clinic

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva