Jak stříhat nehty miminkům? 4.78/5 (9)

Sponzorováno

Jak stříhat nehty miminkům?Ostříhat nehty vzpouzejícímu se miminku bývá někdy nadlidský výkon. Rozhodně si kupte speciální nůžtičky pro děti se zaoblenými konci. Zkuste několik tipů zkušených maminek:

Nehty novorozence se vyřeší samy

Miminkům se nehty samy odlupují. Nicméně nehty pravidelně sledujte, když by se odloupla jenom část, zbylou částí by se mohlo miminko poškrábat. Kdyby se novorozeně i tak samo poškrábalo, můžete si zakoupit speciální rukavice, zavinout napevno nebo ho nechat spát s ponožkami na ruce.

Zhruba po šestinedělí je již potřeba nehty začít stříhat. Někdy je nemusíte stříhat i několik měsíců.

V hlubokém spánku

Když upadne miminko do hlubokého spánku, nastane ta správná doba na ostříhání nehtů. V této fázi miminka nevnímají jakékoliv pohyby. Vše si dopředu připravte, abyste se k miminku bez problémů dostali.

Sponzorováno

Po koupeli

Po koupeli jsou nehty pružné a dobře se stříhají. Navíc večer po koupeli jsou miminka uvolněná a unavenější než ráno.

Zabavte miminko

Zkuste úplně odvést pozornost od nůžek. Zaměstnejte jednu ručku a oči oblíbenou hračkou či novým předmětem. Pomoci Vám také může starší sourozenec nebo tatínek. Starší dítě dobře zaujme i oblíbená pohádka v televizi.

Poproste kdyžtak zkušenější osobu

Žije-li s Vámi hlídáníchtivá babička či vyrážíte na procházky společně s dětmi kamarádky, využijte jejich zkušeností a poproste je o ostříhání. Vy zatím můžete zabavovat miminko.

Nůžky, pilník nebo kousání nehtů

Jsou různé způsoby, jak ostříhat nehtíky miminkům. Nůžky jsou rychlé, ale můžete miminko stříhnout. Pilník je pomalejší, ale jistější. Z kousání nehtů se může stát hra, ale později by rostoucí miminko mohlo tento způsob převzít za svůj. Navíc ústa také nejsou moc hygienická. Je to jen na Vás. Důležité je především to, aby stříhání co nejméně zatěžovalo Vás i miminko.

VIDEO: Jak stříhat nehty miminkům?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Bez komentáře u článku “Jak stříhat nehty miminkům?”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva