Sponzorováno

Jak stříhat nehty miminkům a malým dětem? 4.78/5 (9)

  Stříhání nehtů u novorozenců a kojenců může být pro rodiče poměrně obtížné, ale zároveň důležité pro zdraví dítěte. V tomto článku je několik tipů, jak na to.
 • Použijte speciální stříhací nůžky na nehty pro děti, které jsou měkké a jemné, aby minimalizovaly riziko zranění nehtového lůžka.
 • Nehty stříhejte v době, kdy je dítě klidné, ideálně po koupání nebo při kojení.
 • Nehty udržujte krátké, aby se dítě samo nemohlo poškrábat nebo jinak zranit.
 • Držte dítě pevně a opatrně stříhejte jeden nehet po druhém, vyhýbejte se kůžičce na okraji nehtu, abyste minimalizovali riziko zranění.
 • Pokud by dítě přece jenom zakňučelo nebo vykřiklo, ihned přestaňte a zkuste to znovu později.
 • Připravte dítě: Před stříháním nehtů se ujistěte, že dítě je klidné a pohodlné. Pokud to pomůže, můžete je uklidnit hraním nebo zpíváním.
 • Pokud nechcete stříhat nehty, můžete použít pilník na nehty pro děti, který je měkký a jemný.
 • Pozor na to, že novorozenci a kojenci mají měkké nehty a je snadné je při stříhání poškodit. Pokud nejste jisti, jak na to, neváhejte se poradit s pediatrem nebo zdravotní sestrou.

Jak stříhat nehty miminkům?Ostříhat nehty vzpouzejícímu se miminku bývá někdy nadlidský výkon. Rozhodně si kupte speciální nůžtičky pro děti se zaoblenými konci. Zkuste několik tipů zkušených maminek:

Nehty novorozence se vyřeší samy

Miminkům se nehty samy odlupují. Nicméně nehty pravidelně sledujte, když by se odloupla jenom část, zbylou částí by se mohlo miminko poškrábat. Kdyby se novorozeně i tak samo poškrábalo, můžete si zakoupit speciální rukavice, zavinout napevno nebo ho nechat spát s ponožkami na ruce.

Sponzorováno

Zhruba po šestinedělí je již potřeba nehty začít stříhat. Někdy je nemusíte stříhat i několik měsíců.

V hlubokém spánku

Když upadne miminko do hlubokého spánku, nastane ta správná doba na ostříhání nehtů. V této fázi miminka nevnímají jakékoliv pohyby. Vše si dopředu připravte, abyste se k miminku bez problémů dostali.

Po koupeli

Po koupeli jsou nehty pružné a dobře se stříhají. Navíc večer po koupeli jsou miminka uvolněná a unavenější než ráno.

Zabavte miminko

Zkuste úplně odvést pozornost od nůžek. Zaměstnejte jednu ručku a oči oblíbenou hračkou či novým předmětem. Pomoci Vám také může starší sourozenec nebo tatínek. Starší dítě dobře zaujme i oblíbená pohádka v televizi.

Poproste kdyžtak zkušenější osobu

Žije-li s Vámi hlídáníchtivá babička či vyrážíte na procházky společně s dětmi kamarádky, využijte jejich zkušeností a poproste je o ostříhání. Vy zatím můžete zabavovat miminko.

Nůžky, pilník nebo kousání nehtů

Jsou různé způsoby, jak ostříhat nehtíky miminkům. Nůžky jsou rychlé, ale můžete miminko stříhnout. Pilník je pomalejší, ale jistější. Z kousání nehtů se může stát hra, ale později by rostoucí miminko mohlo tento způsob převzít za svůj. Navíc ústa také nejsou moc hygienická. Je to jen na Vás. Důležité je především to, aby stříhání co nejméně zatěžovalo Vás i miminko.

TIP: Pokud nehty dítěte nechcete stříhat, můžete je opatrně pilovat. Použijte jemný pilník na nehty pro děti a pilujte nehty v jednom směru, abyste snížili riziko poškození.

Máte nějaké rady na to, jak nehty miminkům stříhat? Budu ráda, pokud nám je napíšete do komentářů pod článkem.

VIDEO: Jak stříhat nehty miminkům?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Jak stříhat nehty miminkům a malým dětem?”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva