Sponzorováno

Včely cítí nádor: Na test stačí jediný výdech z plic 4.89/5 (9)

Včely cítí nádorOnkologická onemocnění nám odhalí dříve a testem, při kterém vám nebudou brát krev ani nemusíte podstoupit rentgenové paprsky či jiné skenovací vyšetření. Stačí použít včely! Nevěříte? Čtěte!

Známé je, že psi dokáží vyčenichat rakovinu. Nejnověji portugalští lékaři tvrdí, že včely mají čich ještě citlivější než psi. Díky tomu prý dokáží diagnostikovat tuberkulózu, ale i obávanou rakovinu kůže a plic a také cukrovku!

 

Jak test funguje?

Na test slouží speciální skleněná dvoukomorová nádoba. Ve větší jsou včely, menší komora je určena pro testování. Pacient vydechne vzduch ze svých plic do menší komory a pak jsou na řadě včely.

Sponzorováno

Pokud ucítí v jeho dechu látku, na kterou byly speciálně vycvičeny, začnou se hrnout do menší komory. Znamená to, že tělo testovaného ničí nemoc. Na základě tohoto výzkumu vědci potvrdili, že včely dokážou přesně identifikovat časná stadia některých nákaz díky jejich citlivosti na feromony apokrinních žláz.

Ty obsahují informaci o našem zdraví. Nadějné testování je však zatím ve stádiu experimentu.

Co na to naši lékaři?

„Ve světě se dělaly pokusy se psy, které dokázaly svým čichem odhalit rakovinu. Myslím si tedy, že něco podobného je možné i se včelami. Je skutečně pravda, že v našem výdechu jsou různé látky a jejich detekcí by se dal odhalit nádor,“nmíní Peter Beržinec, onkolog ze specializované nemocnice.

Sponzorováno

TIP: Léčba nádorových onemocnění u dětí

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva