Sponzorováno

Umíte rozeznat falešný úsměv? Naučíme vás to! 4.83/5 (6)

Umíte rozeznat falešný úsměv? Naučíme vás to!Odbornice na nevebální komunikaci Ing. Nora Lauková vám prozradí, jak rozeznáte upřímný úsměv od falešného. Úsměv je účinným prostředkem ke zlepšení nálady, ale díky němu dokážete a vybavíte mnohem víc, než když chodíte nazlobeni.

Jak poznáme falešný úsměv?

Pokud se do úsměvu nutíte, okolí si toho všimne a vnímá ho jako neupřímný, falešný, naučený až strojený. Při takovém úsměvu se oči a mimické svalstvo vedle očí nemění, jako byste měli od očí zafixovanou horní část obličeje. Při neupřímném úsměvu se mohou sice oči změnit, ale jsou vnímány jako napjaté, ne mile skrčené. Při ztrojeném úsměvu jsou zpravidla rty nepřirozeně uzavřené nebo jen velmi málo pootevřené.

Sponzorováno

Tělo zůstává bez intenzivnějšího pohybu a ruce bez gestikulace. Při pozorování člověka, který se usmívá falešně, vnímáte pocit vynucení, odmítnutí, manipulace či dokonce pocit viny.

Více prozradí oči než ústa?

Oči jsou velmi důležitým prvkem při úsměvu. Spolu s obličejovým mimickým svalstvem vypovídají nejen o upřímnosti, ale io důvěryhodnosti projevu.

Při upřímném úsměvu se oči smějí, jsou rozšířené zorničky, kolem vnějších koutků se vytvářejí mimické vrásky, obočí se k čelu zvedne a obličej se rozzáří. Lidé, kteří se usmívají upřímně a často mají mimické vrásky a vrásky vedle očí, které vyjadřují srdečnost, měkkost, vyvolávají v lidech hřejivý pocit štěstí a rychleji vzbudí důvěru.

U koutků úst se mimické vrásky zaoblí, líce se zvednou a mohou se v nich objevit jamky. Vždy je důležité být upřímný a být samým sebou – a to hlavně při usmívání. Úsměv je jedna z nejkrásnějších lidských reakcí a vyjádření pozitivních emocí, jako je štěstí, radost, porozumění a láska.

VIDEO: Neupřímný úsměv v podání Sheldona Coopera

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva