Sponzorováno

Tipy, jak si okamžitě zvýšit kapacitu plic 4.31/5 (36)

Kapacita plicKapacita plic je maximální množství kyslíku, které dokáží vaše plíce udržet. Během stárnutí má tendenci se snižovat. I s chronickým onemocněním se snižuje kapacita plic mnohem rychlejším tempem.

Čím nižší je tato schopnost plic, tím hůře se vám dýchá. Existuje mnoho faktorů, které mohou zvýšit kapacitu plic, včetně léků, cvičení. Důležité je i to, co jíte. Konzumace zdravých potravin můžete ohromně zvýšit výkon vašich plic. Plíce jsou životně důležitý orgán, nezbytný pro výměnu plynů. Množství kyslíku, které vaše plíce pojmou je pro každého jiná. Kapacita plic závisí na věku, výšce, váze, prodělaných nemocech a životním stylu.

Pokud kouříte nebo jste vystaveni znečišťujícím látkám v ovzduší, je ovlivněna i vaše kapacita plic. Snižováním výkonu plic se i vaše dýchání stává stále obtížnější. Pokud je váš stav neúnosný a život ohrožující, může vám lékař předepsat extra kyslíkovou terapii.

Sponzorováno

Ovoce a zelenina

Ovoce a zelenina s vysokým množstvím vitamínů C a vitamínů E prokazatelně zvyšují kapacitu plic. Oba tyto vitamíny jsou silné antioxidanty a chrání plíce před volnými radikály. Volné radikály poškozují tkáně v plicích a způsobují i snížení funkce plic. Mnoho druhů ovoce a zeleniny obsahují vitamíny C a E od citrusových plodů, zelená listová zelenina a rajčata jsou dobrým zdrojem těchto vitamínů.

Potraviny s vysokým obsahem tuku

Takové potraviny mají negativní vliv na funkci plic. Tyto druhy potravin mohou způsobit zánět plic a vést k obezitě. Obezita má přímý vliv na kapacitu vašich plic a plicní funkce. Čím více vážíte, tím větší je tlak na plíce, takže je těžké dýchat. Nadváha způsobuje, že plíce ztrácejí pružnost. Konzumace potravin s nízkým obsahem tuku může pomoci nejen při hubnutí, ale i vašim plicím.

Ryby

Sponzorováno

Konzumujte velké množství ryb, které mají přímý vliv na snižování zánětlivého onemocnění plic, na nižší výskyt bronchiálního astmatu a snížení dušnosti. Ryby obsahují omega-3 mastné kyseliny, které chrání jako srdce, tak plíce. Losos, treska, tuňák, ale i malé sardinky si udělají svou práci na vašich plicích na jedničku.

Co si dále na toto téma přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva