Sponzorováno

Jak může otec ovlivnit nenarozené dítě? Zatím bez hodnocení.

otec-a-tehotenstviZatím, co jsou matky odpovědné za poskytování podpory při vývoji života nenarozeného dítěte, stále existují věci, které může udělat i budoucí tatínek, aby se přidal ke zdraví a pohodě svého očekávaného děťátka v partnerčina bříšku. Tím, že se takto muž vlastně připravuje v předstihu, dítě si začíná zvykat na jeho hlas a sám tatínek si vytváří už pečlivé, otcovské prostředí a přispívá k budoucí výchově prvními kroky. Mnoho budoucích tatínků například přestává kouřit a začíná se i zdravěji stravovat.

Přímý vliv

Zřejmě nejpřímější vliv na způsob, jak mít dopad na dítě před jeho narozením je mluvit s ním, pouštět mu klasickou hudbu, nebo dokonce číst pohádky. Již v 18. týdnu těhotenství totiž mohou děti slyšet a reagovat na vnější podněty a zvuky.

Výzkum dokázal, že ihned po narození umí novorozenec rozpoznat hlas své matky. Hudba sama o sobě je pro miminko před porodem mimořádně důležitá. Pomáhá mu lépe reagovat na zvukové vibrace, asociace, které jsou důležité pro osvojování si zvukového jazyka, jakmile se narodí. Může to také zlepšit jeho jemnou motoriku.

Sponzorováno

Když už přehrávat hudbu dítěti, vybírejte klasickou hudbu, která má harmonické tóny a působí dobře i na matku. V některých obchodech můžete dokonce dostat kompilační CD s klasickou hudbou pro nenarozené dětičky a těhulky. Jakmile se vaše dítě narodí, povídejte si s ním a co nejdříve mu dejte oba najevo, že jste tu pro něj, a že je v bezpečí.

Nepřímý vliv

Šťastná maminka vychovává své dítě zdravě, takže je velmi důležité, aby byl i vztah s jejím partnerem zdravý. Je to skvělý způsob, jak ovlivnit budoucnost svého nenarozeného dítěte. Těhotné ženy potřebují hodně odpočinku, málo stresu, a pokud je to možné i hodně zdravé výživy.

Mnoho věcí, které může muž udělat nepřímo pro své nenarozené dítě je navštěvovat například prenatální kurzy se svou těhotnou partnerkou, být jí neustále oporou, podporovat ji ve zdravé výživě a udržovat doma úroveň stresu na nejnižším bodě.

Sponzorováno

Další věc, která má rozhodující vliv na dítě je kouření. Pokud kouříte, přestaňte s tím. Pokud nemůžete přestat, nekuřte v okolí těhotné matky. Podle vědců děti rodičů, kteří kouří mají 2,5 krát vyšší pravděpodobnost, že zemřou na syndrom náhlého úmrtí než ty děti, které se narodily do nekuřácké rodiny.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva