Sponzorováno

Které polévky při horečce a které ne? 4.7/5 (10)

vývar na horečkuPrůvan, ventilátor, klimatizace. I na vašem zdraví se podepsaly tyto ochlazovače vzduchu ve vedrech? Jak to odneslo vaše zdraví? Bojujete s nachlazením a horečkou?

Co se tedy doporučuje konzumovat, když vám stoupá teplota těla?

Polévka jako lék?

Polévka má uklidňující účinky. Do těla nám dodává prospěšné látky, na které často při rychlém občerstvení nemyslíme. Jak nám však polévka pomůže, když naše tělo bojuje s horečkou? Máme ji tehdy upřednostnit před ostatním jídlem jako lék, nebo se jí vyhýbat? Vše záleží na typu polévky. Obecně se při horečce jíst doporučuje, ale v některých případech mohou být určité druhy polévek tabu. Zhoršují totiž příznaky onemocnění.

Výhody bujónu

Vývar může být obzvláště dobrý, když máte horečku, protože vaše tělo pomáhá udržet hydratované a dodává mu komplex živin. Popíjení teplého vývaru nebo konzumace slepičí polévky je jeden způsob, jak dostat do těla tekutiny, které potřebujete, a to zejména pokud máte průjem nebo jste ohroženi dehydratací. Teplý vývar pomůže dodat vlhkost hrdlu a zmírňuje i bolesti, pokud je vaše horečka způsobená zánětem nosohltanu nebo nachlazením.

Sponzorováno

Slepičí polévka

Mnohé babičky přísahají na léčivé vlastnosti slepičí polévky. Nejen, že snižuje zánět v krku, ale pomáhá i usnadnit uzdravení našeho ucpaného nosu. Slepičí polévka z kostí obsahuje důležité minerály a vitamíny, zejména pokud je v ní dost zeleniny, jako je mrkev, česnek a cibule. Přestože slepičí polévka není schopna na 100% vyléčit rýmu nebo jakoukoli jinou nemoc, její popíjení tělo hydratuje a zlepšuje utrpení z horečky.

Pozor na žaludeční viry

Pokud je vaše horečka způsobená virem v žaludku a dochází u vás ke zvracení a průjmu, držte se dál od polévek a mléčných výrobků, jako jsou smetanové nebo rybí polévky. Mléčné výrobky mohou zhoršit průjem. Místo toho konzumujte suchou stravu. Jezte více banány, rýži, topinky, pijte hodně obyčejně vody. Jezte vývar a vyhněte se mléčným výrobkům po dobu až několika dní.

Pokud máte vysokou horečku, bolesti v krku, přetrvávající zvracení spolu s průjmem, ale chutná vám jíst, nejlepší je poradit se s lékařem. Polévky, které jsou pikantní by zase mohly zhoršit bolesti v krku. Pokud vaši horečku provází skřípání v krku, předcházejte potenciálně dráždivým látkám v jídle.

VIDEO: Jak zmírnit horečku | Dobré rady

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva