Sponzorováno

Přírodní feromony – jsou v jídle i parfémech – jak zvýšit množství feromonů? 4.67/5 (3)

Feromony ovlivňují sexuální přitažlivost více, než si myslíte!

Feromony ovlivňují sexuální přitažlivost více, než si myslíte!

Zvířecí říše je doslova protkána feromony různého druhu. Rozliční živočichové tyto specifické látky vypouštějí do ovzduší za jediným účelem, a tím je na nalákání samiček stejného druhu. Feromony vypuštěné těmito zvířaty jsou schopny účinkovat i na vzdálenost mnoha kilometrů. Jde ve své podstatě o chemické látky, které jsou schopny do značné míry ovlivnit chování živočichů.

U lidí mají jinou sílu, jelikož ti se rozhodují na základě zkušeností a přemýšlení vůbec. Feromony u lidí jsou schopny působit zejména na podvědomí. Pokud půjdeme do říše zvířat, tak feromony v podstatě tvoří jediné pomůcky, které jim pomáhají se uspokojit. V lidské říši je tomu úplně jinak.

Velmi zajímavá je úloha feromonů třeba u takových mravenců. Když si vezmeme různá hmyzí společenství, jejichž typičtí zástupci jsou právě mravenci či včely, tak zjistíme, že feromony u těchto živočichů hrají poměrně důležitou roli i v organizaci jejich života jako takového. Jestliže se podíváte například na takovou strukturu mraveniště a nebo včelího úlu, tak to, že feromony působí velmi přesně je zde jasně dokladováno. Vše začíná u samotné královny, která právě vypouští feromony, jež stimulují dělnice. Tyto feromony mají také úlohu zabránit vývinu vajíček u dělnic. Pokud dojde k úmrtí královny, tak díky absenci feromonů dělnice vajíčka snesou.

Přírodní feromony tak zcela ovlivňují jejich sexuální život.

Přírodní feromony u lidí

U lidí je tomu malinko jinak. Feromony hrají velkou úlohu například při posilování vazby mezi dítětem a matkou. Ta je vysílá právě z dvorců bradavek, které dítě nutně potřebuje ke své výživě. Stejně tak hrají důležitou roli při výběru sexuálního partnera a aktuální chuti na sex.

Výskyt feromonu v lidském těle můžeme ovlivnit některými potravinami (ovoce, zelenina…). Ovšem jejich zvýšení je prakticky zanedbatelné. Přestože laboratoř dokáže změřit jejich zvýšení ve vašem těle, tak v praktickém životě se jedná o tak malé zvýšení feromonu, že je prakticky zanedbatelné.

Nejúčinnějším způsobem zvýšení feromonu jsou spreje a parfémy. Koncentrace účinných látek je cca 20x silnější, než jakou vylučuje lidské tělo.

Nejdůležitější je pot. Ten je vylučován pochopitelně pomocí kůže a kromě feromonů se v něm nachází spousta jiných látek, které nejsou pro tělo potřebné. Ostatně moc dobře víme, že pomocí potu dochází po určité době i k vylučování tělesného tuku. Další tekutinou, která nám pomáhá dostat na povrch feromony je moč.

Zajímavé jsou spreje s obsahem přírodních feromonů pomáhající k tomu, aby si muž ženy všiml a naopak, aby si žena všimla muže. Feromony totiž prostě a jednoduše nevnímáme pomocí čichu. Děje se tak díky takzvanému Jacobsonovu orgánu. Ten se nachází velmi blízko nosní přepážky a kdybychom ho měli popsat z hlediska tvaru, tak jde o jakousi menší trubičku. Někdy se užívá také jeho druhé označení vomeronasální orgán. Pokud se stane, že tento Jacobsonův orgán zachytí feromony, tak dojde k vyslání signálu to hypotalamu. Právě zde se pak reguluje sexuální chování jedinců.

Sponzorováno

Jak zvýšit množství feromonů?

Jak jsme již tedy řekli, feromony jsou to chemické látky v našem těle, které nás přitahují k opačnému pohlaví. Mají spíše přirozenou povahu, nicméně je můžete i koupit v lahvičce. Někteří lidé vylučují více těchto chemikálií než ostatní. Obecněji to pak znamená více sebevědomí a prožívání šťastnějšího života a také přilákání více lidí opačného pohlaví. Pokud chcete do světa vyloučit více feromonů, zde je několik jednoduchých kroků, jak na to.

1. Cvičení

Naše prvotní chování pochází z testosteronu a cvičení je skvělý způsob, jak zvýšit hladinu testosteronu. Je důležité se zaměřit na cvičení svalů těla, které vyžadují zvedání těžkých vah s nízkým počtem opakování. To podporuje větší produkci testosteronu, než když zvedáte nízkou hmotnost a děláte mnoho opakování. Nezapomeňte si vytvořit pravidelnou rutinu ve cvičení.

2. Dejte si zinek

Zinek je minerál, který také stimuluje produkci testosteronu. V našich tělech si však přirozeně nevytvoříme zinek. Konzumuje se pouze v potravinách. Naštěstí existuje spousta potravin s vysokým obsahem zinku! Nejlepší je jíst stravu s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem tuků. Mezi nejběžnější potraviny v tomto směru patří mimo jiné:

  • ústřice
  • kuře
  • vejce
  • arašídy
  • jogurt
  • vepřové
  • sýr

3. Spánek

Vědci stále ještě nevědí mnoho věcí o tom, jak spánek ovlivňuje naše tělo. Víme však, že pokud budete mít dostatek spánku, zvýší se vaše přirozená hladina feromonů. To obecně znamená pro dospělé minimálně 7 – 9 hodin spánku každý den. Pokud máte potíže se spaním, zkuste vypnout televizor a odložit telefon před tím, než jdete do postele. Také byste se měli snažit jít každou noc spát ve stejnou dobu a během dne se vyhýbat spánku.

4. Doplňky stravy

Nejlepší je zvýšit produkci svých přirozených feromonů, ale vždy máte možnost užívat doplňky, které vám pomohou zvýšit úroveň vašich feromonů. Na trhu existuje hodně produktů, které vám mohou pomoci dosáhnout požadovaných výsledků. Hledejte zejména doplňky s vysokým obsahem zinku.

5. Parfémy a spreje

Existují doplňky, které vám pomohou zvýšit množství vašich feromonů – jsou to různé parfémy a spreje.

6. Řekněte ne silnému deodorantu a mýdlu

Sponzorováno

Věřte tomu nebo ne, ale příliš časté koupání a sprchování se s tvrdými mýdly může skutečně vymazat vaše přirozené feromony. Místo toho si dejte vlažnou sprchu bez mýdla. Zkuste začlenit do své hygieny spíše éterické oleje. Ani silný deodorant si nedávejte. Zkuste místo toho spíše přírodní deodorant.

Co si dále o feromonech či parfémech přečíst?

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva