Sponzorováno

Hubněte podle biorytmu: Ranní ptáčata hubnou jinak než spáči 4.86/5 (7)

Hubněte podle biorytmu: Ranní ptáčata hubnou jinak než spáčiPatříte mezi ranní ptáčata nebo jste noční pták? Podle toho přibíráte i hubnete.

Sovy – noční ptáci

Sovy ožívají v noci. A přestože v živočišné říši jsou to dravci, lidští noční ptáci by měli upřednostnit rostlinné tuky a oleje. Pokud maso, tak jen vařené, dušené, grilované na kameni a zejména bílé.

Bez následků na postavě strávíte i ryby, ale určitě ne smažené. V konzumaci mléčných produktů se kroťte, dopřejte si raději sójové výrobky. Med, ovoce, káva, těstoviny, ovesné vločky a rýže vám neublíží. Stejně bezpečná je i zelenina, byť i červená.

Sponzorováno

Co nejméně však solte a kořeňte, přestože si vaše tělo chutě tvoří jinak. Máte předpoklady k zadržování vody, proto tak snadno přibíráte, ale i rychle zhubnete. Zkuste meruňkový očistný den jednou týdně a alespoň dvacet minut chůze denně.

Skřivani – když jste čilí od rána

Skřivani jsou čilí od rána. Umíte si představit nevinné pěvce, jako zobáčkem trhají červené maso? Lidští skřivani si mohou dovolit to, o čem sovy sní. Chutnou svíčkovou, pečené žebírka, voňavou slaninu, tučné sýry a smetanové jogurty, ve kterých stojí lžička.

Samozřejmě, bílé maso a ryby ani ranním ptáčatům neublíží. Ideálně s mrkvovým nebo okurkovým salátem. Pečete? Tak ze žitné, špaldové nebo alespoň z celozrnné mouky. Ale s máslem a minimem cukru.

Sponzorováno

Namísto dezertu si oloupejte pomeranč nebo grep, slupněte hrušku či jablko. Neslaďte, před kávou upřednostněte čaj. Solte, kořeňte a pijte hodně vody. Jinak se vám kila přilepí na boky a hýždě. To jsou vaše problémové partie. Budete unavení, bez síly a chuti žít.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva