Sponzorováno

Zastavte přibírání z lásky 4.63/5 (8)

Zastavte přibírání z láskyZamilovanost přináší změny v životním stylu. A to uvnitř i navenek. Motýlky v žaludku způsobí radost, ale kila navíc už ne. Chcete vědět, proč ve vztahu přibíráte? „Když se ocitneme v příjemném vztahu, vytvoříme si nové návyky, které nejsou právě nejlepší pro postavu“ řekla womenshealthmag.com Amy Gorinová, psycholožka na University of Connecticut. Existuje pět chyb, které ve vztahu vedou k tloustnutí. Ale nebojte se, náprava je poměrně jednoduchá.

Jíte téměř stále

Když jste svobodná, asi máte tendenci připravovat si zdravá jídla doma. Ale jakmile jste ve vztahu, bohatou večeři střídají kalorické pozdní snídaně. „Jídlo se pro páry stává zvláštním rituálem“ vysvětlila odbornice na výživu Christine Avantiová. To je špatná zpráva pro váš obvod pasu. Průměrná večeře totiž obsahuje až 867 kalorií, a to nezahrnuje nápoje a dezert.

„Společné vaření je intimní činnost, zvláště, když zahrnuje ochutnávání. Plus, můžete ovládat množství kalorií výběrem zdravého receptu a surovin. Pokud se již chystáte na večeři, odpoledne si dopřejte jogurt nebo kousek ovoce“ radí odbornice na zdravou výživu Elizabeth Wardová z Bostonu.

Přizpůsobujete porce

„Ženy získávají zkreslenou představu o velikosti porcí jídla. Důvodem je, že muži si dopřávají jídla víc“ vysvětlila Wardová. Muži mají více svalové hmoty, a tak potřebují přijmout více kalorií. Vy ho ale v jídle kopírovat nemusíte.

Sobě naložte na talíř méně. Asi tři čtvrtiny toho, co dopřejete partnerovi. Jsou sice šťastné ženy, které mají šikovný metabolismus, ale většina osob něžného pohlaví spálí o 26 % méně kalorií než muži. Toto číslo si pamatujte, a kila navíc by vás neměla ohrožovat.

Sponzorováno

Jeho desátá je vaše desátá

Čipsy si sama možná nekoupíte, ale pokud je má partner, pár soustům neodoláte. Studie z Centra pro lidskou výživu v Newcastle University zjistila, že ženy s větší pravděpodobností příjmu stravovací návyky partnera, než je tomu naopak. Znát své možnosti. Buď si dejte malé množství jídla na talíř – neustále sahání do sáčku je nebezpečné – nebo zůstaňte věrná zelenině, zatímco partner si dopřává čokoládovou tyčinku. A kdo ví, možná právě vy ovlivníte jídelníček svého partnera.

Jste stále v posteli

Nebo na gauči. Nebo kdekoliv, jen ne v posilovně. Páry, které spolu žijí po dobu dvou a více let jsou méně fyzicky aktivní, a ženy mají vyšší pravděpodobnost nadváhy. „Jakkoli jsou vztahy pozitivní, mění rutinu. Věnujete více času partnerovi, jak sobě. Pohár vína s partnerem nebo běžecký pás? Snadná volba“ vysvětlil doktor Martin Binks .

Zapojte partnera do cvičení. Studie zveřejněná v časopise Archives of Internal Medicine tvrdí, že ženy, které cvičí s partnerem, shodí víc, než ty, které se potí sólo. Když se lidé věnují aktivitě společně, je více pravděpodobné, že je bude bavit. Jděte si spolu zaběhat, na kolo, a sledování filmu nechte na později.

Jste šťastné

Výzkum ukazuje, že to, co je dobré pro vaše srdce, může být špatné pro vaše boky. Studie publikovaná v loňském roce v časopise Medicine odhalila, že tělesně i duševně šťastní lidé jsou v hubnutí méně úspěšní, než jedinci s mírně negativním a opatrným přístupem k životu.

Sponzorováno

Přijměte své tělo a nebuďte posedlé každou kalorií. Chcete-li udržet své stravovací návyky pod kontrolou, pravidelně se važte. Jakmile překročíte určité číslo na váze, hmotnost se může vymknout kontrole. Stále potřebujete přesvědčovat? Ženy, které ztratí 10 % své tělesné hmotnosti prý hlásí dramatické zlepšení v ložnici. „Lidé, kteří jsou aktivnější a spokojenější se svým tělem, mají více uspokojující sexuální život“ dodala Wardová. Pokud toto není motivace, pak už nevíme co.

Co si dále přečíst na toto téma?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva