Sponzorováno

8 největších faktů a bludů o otcovství 4.92/5 (13)

8 největších faktů a bludů o otcovstvíMožná jste slyšeli od partnerky dvě magická slova: „Jsem těhotná“. Nepropadejte panice a neposlouchejte slova skeptiků.

Tatínkové se při porodu neuplatní

Stále více tatínků je zvědavých na porod svého potomka. Mnoha ženám pomůže jejich přítomnost, zejména pokud jejich celým těhotenstvím provázeli s pozitivním přístupem a podporou. Vždyť i takové držení za ruku pomáhá ženám snést těžké bolesti a nemohou si partnera v porodním sále vynahradit.

Příroda připravuje na děti jen matky

Hodně se mluví o hormonálních změnách během těhotenství. Příroda tak připravuje ženy na porod a mateřství. Změny se však nevyhnou ani tatínkům. Úroveň stresového hormonu kortizolu vrcholí asi čtyři až šest týdnů po radostné zprávě. Mozek se tedy dostává do pohotovosti, aby se muž stihl na důležitou roli připravit.

Maminky si v rodičovství vedou lépe

Mít dítě je v mnoha ohledech zcela nové „povolání“. Rodičovské instinkty pro každého nepřicházejí přirozeně. Ale obě pohlaví jsou stejně schopné nebo stejně neohrabané v úplných začátcích. Ale nové maminky se do rodičovství rychleji dostanou hlavně díky tomu, že péčí o dítě většinou stráví více času. A na vlastní pěst. Čili je to i o praxi, stejně jako jiná práce.

Přítomnost otce není bezvýznamná

Láska otce je stejně důležitá, jako city ze strany matky. Otcovská láska je klíčem k rozvoji dětí, a ty, kterým se nedostává, mohou být v životě více nervózní, nepřátelské nebo agresivní.

Sponzorováno

Tatínkové si hrají příliš drsně

Drsné a hlučné hry, kterým se tatínkové s dětmi často věnují, pomáhají formovat dětsky mozek a dokonce i budují sebevědomí a soustředění. Jde o hlavní vývojovou fázi pro děti v předškolním věku, asi od dvou let do pěti.

Tvrdí se také, že muži jsou s dětmi neopatrnější. Je však běžné, že otcové nejsou přehnaně úzkostliví, aby naučili děti více o tvrdých úderech v životě. Mnoho tatínků považuje za svou práci povzbudit děti, aby rozšířily své schopnosti v lezení, běhu, skákání a zapojit je do fyzických aktivit různými způsoby.

Muži nechtějí děti až tak jako ženy

Takové tvrzení je podloženo hlavně nesprávným načasováním. Mužské biologické hodiny běží pomaleji než ženské a touha mít děti u nich občas zaostává. Nicméně, muži, kteří se rozhodnou odložit své otcovství, udělají moudrou věc, pokud si nechají zmrazit spermie. Po čtyřicítce narůstá riziko přenosu genetických vad, které způsobí autismus nebo schizofrenii.

Příchod dětí ničí kariéru

Obáváte se, že narození nového dítěte signalizuje konec vyhlídek na povýšení? Nemusíte. Rodinný život kariérní postup neomezuje. Světově nejúspěšnější podnikatelé jsou otcové a otcové ve světovém průměr vydělávají téměř o pětinu více než muži, kteří nemají děti.

Mít děti zkracuje život

Sponzorováno

Myslíte si, že rodičovství s sebou přináší stres a napětí, které vás předčasně přivede do hrobu. Chyba. Ve skutečnosti děti přidávají životní zkušenosti a cvičení, která přichází s malým dítětem dělá s mužským srdcem hotové zázraky. Ženatí muži, kteří nemají žádné děti, mají o 17 % vyšší riziko kardiovaskulárních problémů, než ti, kteří se stali otci.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva