Jsem v práci radši, než doma. Co s tím? 4.67/5 (6)

Sponzorováno

Pokud jste i vy v práci radši než, doma, asi to není úplně ok. Řešte to.

Pokud jste i vy v práci radši než, doma, asi to není úplně ok. Řešte to.

Jste poslední dobou raději v práci, než doma? Pak dobře zvažte, proč tomu tak je a zkuste najít řešení. Utíkat před krizí ve vztahu do zaměstnání rozhodně není správné řešení.

„Vždycky jsem chtěla mít spokojený vztah a dobrou práci. Jenže mám dojem, že obojí nejde dohromady. Práce mě baví, máme tam skvělý kolektiv, vždycky se do ní moc těším. Doma je to jiné. Partner je pořád unavený, s ničím mi nepomůže, není s ním řeč. A tak jsem se přistihla, že jsem raději v práci, než doma. Často ani nespěchám a dělám přesčasy, jen abych nemusela domů. Vím, že je to špatně, ale nevím, jak z toho ven,“ říká Anna (30).

Utíkat před krizí do práce je špatně

Jste-li v práci raději než doma, kam se vůbec netěšíte a vlastně odtud utíkáte, je jasné, že je něco špatně. Pravděpodobně vám to ve vztahu příliš neklape, a chcete se vyhnout tomu, že se zase potkáte s partnerem, který vám více či méně leze na nervy. Utíkat však před krizí na pracoviště není dobré řešení. Potíže samy nepřejdou a časem se vám to může vymstít.

Sponzorováno

V práci je mi líp!

„Partner se poslední dobou hrozně změnil. Přestal se zajímat o mě i o chod domácnosti. Když přijde z práce, lehne si, dívá se na televizi a nehne prstem. Po mě ale chce, abych vařila, prala, uklízela, starala se o děti a hodně vydělávala. Nejsem robot, takže to nezvládám. Poslední dobou to řeším tak, že zůstávám co nejdéle v práci. Je mi tam dobře, cítím se mnohem lépe, než doma. Vím, že to není dobré řešení, ale jiné v tuto chvíli nevidím,“ svěřuje se Aneta (34).

Co dělat, když jste raději v práci, než doma

Máme pro vás pár rad:

Zjistit, proč to tak je

Zamyslete se nad tím, proč tomu tak je. Pravděpodobně vám to doma zrovna neklape, a vyhýbáte se tak problémům či povinnostem. Zkuste najít řešení, možná bude v životě stačit změnit jen něco málo.

Najít si důvod, nač se těšit

Netěšíte se z práce domů? Pak zkuste přijít na to, co by vám udělalo radost, aby to bylo naopak. Co vám doma chybí? Nudíte se tam? Anebo vás nečeká žádná radost? Zkuste si najít něco, nač se budete těšit. Koníčka, zajímavou činnost, nebo si pořiďte domácího mazlíčka.

Zvážit, zda má vztah cenu

Pokud se z práce domů netěšíte proto, že se s partnerem chcete vidět co nejméně, rozhodně stojí za zvážení, zda má takový vztah vůbec cenu. Opravdu chcete žít ve vztahu, ze kterého spíše utíkáte, než abyste z něj měla radost? Dá se s tím něco dělat? Pokud ne, dobře si promyslete, zda by vám nepomohla změna partnera.

Sponzorováno

A co vy? Máte podobný problém? Jak ho řešíte?

A co si ještě přečíst na podobné téma?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva