Sponzorováno

29. května – den sklerózy multiplex 4.71/5 (7)

den sklerózy multiplexSvětový den roztroušené sklerózy (RS) byl zaveden Mezinárodní federací pro roztroušenou sklerózu (MSIF) a jejími členskými organizacemi pro všechny, kteří pracují na zvyšování povědomí o této nemoci.

Světový den SM je jedinou globální informační kampaní v souvislosti s tímto onemocněním. Aktivisté poskytují veřejnosti každoročně informace o roztroušené skleróze a zvyšují tím povědomí o tom, jak ovlivňuje životy více než dvou milionů lidí po celém světě.

Sponzorováno

Roztroušená skleróza (roztroušená skleróza) je jedním z nejčastějších neurologických onemocnění a příčin postižení mladých lidí. Trpí jí více než dva miliony lidí a většina z nich je ve věku 25 až 31 let. Zatím není známo co ji způsobuje a neexistuje na ni lék.

TIP: Jak se stravovat při roztroušené skleróze?

Průběh a příznaky sklerózy multiplex se mohou u jednotlivých lidí velmi lišit. Mohou zahrnovat rozmazané vidění, mravenčení, poruchy stability a motoriky a únavu. Někteří lidé se po diagnostice mohou cítit zdravě, zatímco jiní mohou mít vážné problémy. Pro každého je onemocnění roztroušené sklerózy nepředvídatelné.

TIP: Přečtěte si mýty o roztroušené skleróze.

Sponzorováno

Viz také: www.worldmsday.org.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva