Sponzorováno

Posilte si zdraví šípkem: Vitamínová bomba, se kterou hravě překonáte zimu 4.89/5 (9)

Posilte si zdraví šípkemNebuďte pohodlní a nasbírejte si šípky. Tento zázrak přírody je tu pro vás zcela zdarma, aby vás ochránil před neduhy, ale i civilizačními chorobami. Šípek je vitamínová bomba, se kterou hravě překonáte zimu. Šipky jsou známé vysokým obsahem vitamínu C. Karoteny a lypokén dávají šipkám nejen jejich krásnou barvu, ale jsou i silné antioxidanty snižující riziko rakoviny a srdečně-cévních chorob.

 

Sušené šípky na čaj

Na sušení sbírejte výrazně zbarvené, tvrdé plody. Sušte je při teplotě do 50 °C, aby nezhnědly a neztratily vitamíny. Uskladněte je v uzavřené nádobě na tmavém místě. Každý rok si dělejte nové zásoby. Podívejte se, jaké zdravotní účinky má šípkový čaj.

Šípkový sirup

Rozdrcené šipky zalijte studenou vodou a nechte 12 hodin louhovat. Tekutinu přeceďte a na litr šťávy přidejte kilo cukru. Podle chuti okyselí kyselinou citronovou. Sirup povařte a po rozlití do lahví ještě sterilizujte.

Šípkové víno

Na kilo šipek potřebujete kilo cukru a tři litry vody. Nádobu překryjte gázou a převažte , později na vrch přidejte pergamenový papír a nechte tři až čtyři měsíce kynout. Víno je hotové, když šipky klesnou na dno.

Sponzorováno

Šípkový olej

Rozdrcené šipky zalijte kvalitním rostlinným olejem a nechte macerovat 10 až 14 dní a pak přeceďte. Kromě skvělých kosmetických účinků olej pomůže při kožních chorobách, proleženinách, urychlí hojení zlomenin. Přečtěte si o šípkovém oleji více.

Šípkový džem

Šipky nahrubo nasekejte a povařte do změknutí. Směs rozemele na kaši a propasírujte přes síto. Zbytek můžete opakovaně zředit vodou a Pasir 3 až 4 krát. Na přípravu džemu postačí přidat na litr šípkové dřeně půl kila cukru.

10 důvodů, proč vsadit na šipky

1. Působí jako prevence proti infekcím a nachlazení

2. Pomáhají při křečových žilách a zpevňují cévy

3. Zlepšují zásobování buněk kyslíkem

4. Uklidňují nervy

5. Zvyšují schopnost soustředit se

6. Posilují sexuální apetit a potenci

7. Snižují riziko infarktu myokardu a rakoviny prostaty

8. Zabraňují vzniku paradentózy a zánětu dásní

9. Působí protizánětlivě

Sponzorováno

10. Působí proti kožním chorobám

A co si u nás dále můžete o šípku přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Posilte si zdraví šípkem: Vitamínová bomba, se kterou hravě překonáte zimu”

  1. […] Čtěte také: Šípek je vitamínová bomba […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva