Sponzorováno

Černý rybíz a zdraví – super nejen pro alergiky 4.93/5 (14)

Černý rybíz a zdravíV dnešním článečku se dozvíte něco víc o síle černého rybízu. Černý rybíz většina lidí zná, jako chutné ovoce. Odedávna se z nich vyráběly džemy, šťávy, vína, kompoty, ale málokdo ví, že je to přírodní kortikoid a velmi účinně pomáhá alergikům jako přírodní antialergikum.

Působí močopudně a potopudně, proti hnilobě, proti artritidě, průjmu, kurdějí a posilují žaludek. Díky obsaženým antioxidantům jsou prevencí proti demenci a stárnutí buněk, tkání, orgánů a organismu. Komplex flavonoidů s účinkem na cévy označovaný nesprávně jako vitamín P, má (zejména v kombinaci s obsaženým či dodaným vitamínem C) ochranný vliv na buňky, orgány, cévy a zvýšení hladiny antioxidantů.
 

Jak nám pomáhá černý rybíz?

Černý rybíz pomáhá alergikům

Jaro je pro mnohé z nás nejkrásnějším obdobím v roce, kdy se příroda probouzí, těšíme se z její krásy, ale pro jiné, kteří trpí alergiemi na pyly, doslova utrpením. A tu ukáže svou sílu právě černý rybíz.

Udržuje hormonální rovnováhu

Také ženy znají rybíz, jako zdroj udržování hormonální rovnováhy. Je zdrojem fytoestrogenů, které často v ženském organismu chybí a pak dochází k mnoha ženským problémům. Reguluje hormonální činnost vaječníků, dělohy, řeší sterilitu, přechodové obtíže, cysty, upravuje hormonální sekreci.
 

Je super na imunitu

Jelikož plody černého rybízu mají vysoký obsah vitamínů, minerálů a dalších pro organismus životně důležitých látek, měli bychom je považovat za prvotřídní lék i výživný doplněk na posílení imunity, jaký nekoupíte v žádném obchodě.

Je z něj i alkoholický nápoj

Rybíz pochází z Asie. Tady, v severských oblastech tundry, připravovali domorodci z černého rybízu mírně alkoholický nápoj podobný medovině. V Anglii slouží listové pupeny rybíz na dochucení piva. Čerstvé rybízové ​​lístečky můžeme přidat do nakládaných okurek nebo zelí, dodají jim zajímavé aroma.

Sbírá se list i plod černého rybízu

Jelikož rybízová sezóna je krátká, snažíme se je léčivou sílu ve formě šťávy, kompotu, džemu nebo sušených plodů využívat po celý rok. Listy rybízu jsou i oficiální léčivou drogou, která se prodává v bylinkárnách a lékárnách, na záněty močových orgánů, nemoci z nachlazení, proti kašli a černému kašli dětí, na zvýšení látkové přeměny a zlepšení trávení. Zvyšuje odolnost organismu proti infekčních chorobám a čerstvé plody (šťáva) upravují činnost cév a osvědčují se jako barvového korigens.
 
Čerstvé plody a šťávy se osvědčují při hypovitaminóze, při anémii. Černý rybíz harmonizuje činnost žláz s vnitřní sekrecí. Je vhodná při kožních reakcích z přecitlivělosti, při senné rýmě a dušnosti. Pomáhá udržovat normální krevní tlak, působí proti únavě a migrénám. Ovlivňuje i křečové žíly a působí na stav kostí a kloubů. Pomáhá udržovat v ženském organismu hormonální rovnováhu a optimální činnost ženských orgánů.
 

Černý rybíz je super zejména pro ženy

Právě ženy by měly znát sílu černého rybízu, protože jsou nositelkami nového života a měly by se o svůj organismus starat.

Sponzorováno

Pravidelný menstruační cyklus, kdy se tělo připravuje na oplodnění a samotné těhotenství jsou důležitými fázemi života každé ženy. Tělo potřebuje dobře fungovat, být v rovnováze, aby žena mohla být dost silná na tvorbu nového života. Bohužel, mnoho žen se potýká s problémy, které jim neumožňují své životní fáze prožívat v pohodě a bez komplikací. Přitom ale většina jejich obtíží vzniká jen díky nesprávnému životnímu stylu. Bylinky jsou silné a mohou pomoci ženám vyřešit i ty nejtěžší situace, ke kterým jednoznačně patří i možnost otěhotnět, a zde je opravdu silným pomocníkem černý rybíz, samozřejmě v kombinaci i s jinými bylinkami.

TIP: Co černý rybíz obsahuje z pohledu zdraví

Alergici musí černý rybíz milovat

Také alergici by neměli přehlédnout sílu černého rybízu. Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Spektrum projevu alergických reakcí je velmi široké, od banální rýmy až po anafylaktický šok, který může končit smrtí.
 
Za větším výskytem alergických onemocnění hledejme především větší výskyt cizorodých a nepřirozených prvků v našem okolí. Životní prostředí je stále plné škodlivin. Také konzumujeme mnoho konzervovaných a uměle upravovaných potravin, které obsahují příliš mnoho přídatných látek, a to právě může být také spouštěčem alergií. A v neposlední řadě užíváme stále více a více léků, a to už od dětství. To vše může vést k oslabení a podráždění imunitního systému, jehož reakcí je to, že začne reagovat alergicky i na podněty, na které by za normálních okolností alergicky nereagoval. I zde je tedy pomocníkem právě černý rybíz.
 
Takže pojďme se podívat, co bychom si mohli pořídit v našich bylinkárnách:
 
– čaj z černého rybízu (od Grešíka třeba)

– nejúčinnější černý rybíz najdete v gemmoterapii. Tinktura z pupenů rostlin černého rybízu nebo černý rybíz s betaglukanem je účinné antialergikum a přírodní kortikoid.
 
– je součástí různých bylinných kúr:
K04 – Při zánětlivých onemocněních ženských orgánů, zda jedna z nejpoužívanějších kúr
K05 na harmonizaci ženských reprodukčních a hormonálních funkcí – vhodná pro léčbu endometriózy a podporu těhotenství.
 
Obsažené fytosestrogeny v kúře K06 účinně pomáhají ženám při potížích s přechodovým obdobím.
 
Černý rybíz je natolik výjimečný, že je základem v dalšího množství bylinných kúr:
– K09 a K09A – na celkové posílení organismu a imunitu
– K13, K13A – na zmírnění alergických projevů při dýchání,
– K14 – na zmírnění alergických projevů na pokožce,
– K21, 21A – na podporu kloubů a pohybového aparátu,
– K22 – při degenerativním postižení pohybového aparátu,
– K24 – při borelióze,
– K32 -při onkologických procesech v ženském organismu,
– K37A – na zlepšení kvality vlasové pokožky,
– K39 – na podporu organismu s protiparazitárních účinky,
– K42 – na regeneraci ženského organismu,
– K43 – na regeneraci mužského organizmu,
– K44A – při zvyšování zdatnosti a výkonnosti pro muže,
– K45A – při zvyšování zdatnosti a výkonnosti pro ženy.

Nezapomínejme, že přírodní léčba je pomalejší, ale zato s trvalejšími výsledky a přitom neškodná. Věříme, že se k přírodní léčbě bude obracet stále více a více lidí a budou v ní nacházet často již zapomenuté staré moudrosti.

Masky z černého rybízu

Hydratační maska z rybízu

Smíchejte 5 lžic najemno rozmixovaných kuliček černého rybízu a dvě lžíce bílého jogurtu. Naneste na obličej asi na 20 minut.

Výživná maska

Šťávu z 5 lžic najemno rozmixovaných kuliček černého rybízu smíchejte s 10 lžícemi vyšlehané smetany a 1 vaječným žloutkem. Nechte působit na obličeji asi 20 minut.

Sponzorováno

TIP: Přečtěte si o oleji ze semen černého rybízu a jeho vlivu na zdraví

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva