Sponzorováno

4 překvapivé výhody, proč se najíst pozdě v noci 4.88/5 (8)

Proč se najíst pozdě v noci?Mnohokrát jste již slyšeli někoho říkat, že pokud chcete zhubnout, neměli byste jíst v noci? Nebo, že jíst příliš pozdě, je jistý recept na zvýšení tělesné hmotnosti. Přesto, co už o vyjídání chladničky za soumraku víte, pravda je někde jinde. Ve skutečnosti můžete jíst některé potraviny, aniž by ovlivnily váš záměr zhubnout. Nebojte se, nic magického se nestane, když hodiny udeří osm nebo devět večer. Odkud vlastně pochází toto podivné fitnes pravidlo?

Večer jsou již lidé obecně méně aktivní, což znamená, že spalují i ​​méně kalorií. I proto se zdá, že konzumace večeře z vás do rána udělá baculku. No lidé, kteří mají zdravé stravovací návyky si mohou dát večer i větší kalorický příjem. Jíst v noci není špatné za správných okolností. Pokud zjistíte, že do sebe házíte bezhlavě jedno jídlo za druhým, pak byste příjem kalorií omezit měli. Je důležité dodržovat tyto čtyři překvapující stravovací strategie, které vám mohou pomoci zhubnout a zlepšíte výkon i v posilovně. Tak co můžete večer s klidem jíst?

1. Večeře s nízkým GI vám pomůže kontrolovat krevní cukr na zítra

Nemusíte začínat nový den pouze vydatným spánkem. Důležité je i to, co si dáváte den předtím na večeři. Studie zveřejněná v časopise American Journal of Clinical Nutrition zjistila, že to, co jíte k večeři může ovlivnit, jak vaše tělo reaguje na to, co jíte na druhý den na snídani.

Výsledky ukázaly, že lidé, kteří jedli večeři s nízkým glykemickým indexem byli schopni lépe regulovat hladinu cukru v krvi po snídani na druhý den ráno. Optimalizace kontroly krevního cukru je důležitá nejen pro udržení si tělesné hmotnosti, ale i pro vaše celkové zdraví.

Na večeři, která vám pomůže lépe kontrolovat hladinu cukru v krvi si vyberte čočku, fazole, sladké brambory nebo listovou zeleninu a libové bílkoviny, jako jsou kuřecí prsa, libové hovězí nebo ryby.

Sponzorováno

2. Ne všechny sacharidy se přemění na tuk, pokud je sníte pozdě v noci

Cvičení je jedna z nejdůležitějších činností v životě, která má největší vliv na to, jak fungují vaše tělesné procesy a jak metabolizujete jídlo. Když cvičíte, vaše tělo se mění nejen zvenčí, ale i zevnitř.

Když jste aktivní, organismus potřebuje více sacharidů. Tehdy se nemusíte trápit nad jejich konzumací v jakoukoliv denní dobu. Stále je na světě mnoho lidí v omylu, že musí zadržovat příjem sacharidů v noci ze strachu, že se tyto uloží ve formě tuku v těle, protože je již nevyužili při tréninku. Za necelých 45 minut po tréninku, by vaše tělo mělo jíst živiny, které mu pomáhají zregenerovat se. Jezte zdravé sacharidy, které dodají vašemu tělu ztracenou energii. Patří sem sladké brambory a banány, které doslova natankují vaše svaly energií, aby bylo na druhý den připravené znovu trénovat.

3. Konzumace sacharidů v noci může pomoci ovládat hlad

Nedávná studie zjistila, že konzumace sacharidů v noci může skutečně pomoci kontrolovat vaši chuť k jídlu po celý den. Výzkumníci testovali skupinu 60 obézních žen a mužů, kteří měli dodržovat dietu. První dietní plán rozšířili o sacharidy na rovnoměrný příjem po celý den, zatímco druhá skupina se soustředila na větší konzumaci sacharidů při večeři.

Výsledky ukázaly, že účastníci, kteří jedli nejvíce sacharidů v noci prošli hormonálními změnami, které snížily jejich neovladatelný hlad, což je klíčová strategie k dlouhodobému úspěchu hubnutí. Hormony hladu zůstávají zvýšené alespoň 18 měsíců od ukončení každé „zázračné“ diety, při které tělo trápíte. Namísto zbavování se byť malého množství sacharidů v noci, raději se soustřeďte, abyste je nejedli hodně během celého dne.

4. Protein před spaním vám pomůže budovat svalovou hmotu, zatímco spíte

Mýtus o jídle před spaním je, že tělo potravu netráví, zatímco spíte. Omyl. Zatímco spíte, vaše tělo funguje, jinak byste zemřeli. Jen některé funkce jsou oslabeny. Srdce pumpuje vaši krev, vaše plíce pumpují zase vzduch. Játra se čistí, detoxikuje se i pokožka.

Sponzorováno

Strategické jídla, se kterými byste měli jít do postele jsou ty, které vám pomohou optimalizovat úsilí budovat svaly. Kulturisté už dávno vědí, že součástí jejich noční stravy by měl být protein jako mléko, sýry, jogurty, který podporuje budování svalů během spánku. Protein spotřebováno bezprostředně před spaním napomáhá nárůstu svalové hmoty, opravě a jakési údržbě během nočního zotavení.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva