Sponzorováno

Vliv prsních implantátů na kojení 4.86/5 (7)

Vliv prsních implantátů na kojeníPodle nové studie ženy s prsními implantáty, které si myslí, že kojení změní tvar jejich prsou, jsou méně úspěšné v kojení svých dětí.

Kojení neovlivňuje změnu ve tvaru implantátů

Vědci z Americké společnosti plastických chirurgů (ASP) uvedli, že pokles prsů v pozdějším věku ovlivňuje počet těhotenství ženy, a nezáleží, zda během nich kojila nebo ne. Žena, která se domnívá, že kojení bude mít nepříznivý vliv na tvar jejích ňader, snižuje tak své šance na jeho úspěšnou realizaci, uvádí autorka dr. Norma Cruzová. To je mylná představa. Kojení neovlivňuje vzhled prsou a zastává významnou životně důležitou roli pro matku a dítě.

Strach z deformace vzhledu prsů způsobuje neúspěch při kojení

Toto tvrzení se prokázalo na vzorku 160 matek s prsními implantáty. Až u 86% z 97 matek, které se domnívalz, že kojení deformuje vzezření prsů, se dostatečně nevytvořilo mateřské mléko, a proto selhaly v kojení. Na druhé straně ze 63 úspěšně kojících žen se vyskytlo pouze 13% s tímto názorem.

Je pochopitelné, že pacientky po implantaci prsou mají větší obavy než ženy bez nich, ze změny způsobené kojením. Koneckonců tyto ženy investovalz do úpravy svých prsů své peníze a čas, říká Cruzová, členka ASP chirurgů. Avšak důkazy, které máme k dispozici díky výzkumu, potvrzují, že i když prsa klesnou s každým těhotenstvím, kojení s implantáty nebo bez nich nemá na tento jev až takový vliv.

Sponzorováno

Maminky, klidně kojte!

V poslední době stále více matek selhává při kojení. Je to znepokojující, protože, jak jsme již uvedli, kojení je velmi významným jevem v životě ženy i dítěte, které nejenže pomáhá vytvořit silnější pouto mezi matkou a jejím potomkem, ale spojuje se také s řadou zdravotních výhod. U žen snižuje riziko diabetu typu 2, rakoviny prsu, rakoviny vaječníků a poporodní deprese. Pro děti mateřské mléko pomáhá budovat jejich imunitní systém a bojovat proti chorobám.

Nyní, když víme, že chybné názory žen o negativním vlivu kojení na jejich implantáty mají souvislost s úspěšnou tvorbou mateřského mléka, je důležité jejich poučení pro posílení zdraví a života jako matky tak i dítěte, dodává na závěr dr. Norma Cruzová.

Ačkoli výzkum se setkal s kritikou a údaje i závěry by měly být považovány za předběžné, nemůžeme popřít souvislost mezi zdravým fungováním organismu a lidskou myslí, která se stále potvrzuje ve více oblastech života.

TIP: Jak na problémy s kojením?

VIDEO: Zvětšení prsou anatomickým implantátem

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Vliv prsních implantátů na kojení”

  1. […] Čtěte také: Vliv prsních implantátů na kojení […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva