Sponzorováno

Maminky, pozor na aromatické mléko při kojení! 4.85/5 (13)

Maminky, pozor na aromatické mléko při kojení!Mnoho matek si vybírá kojení jako jeden z nejlepších způsobů, jak udržet děti zdravé. Nicméně, některé z výrobků, které pravidelně používají na kůži, jako jsou parfémované krémy nebo voňavky, mají negativní vliv na dítě. Vzhledem k tomu, že dítě je v takové blízkosti styku s kůží matky, by se jí ošetřování kůže mělo omezit pouze na neparfémované pleťové vody, které nedráždí citlivý dětský systém.

Alergie a ekzémy

Pokožka novorozence je obzvláště citlivá. Proto není žádná náhoda, že se jim často objevují alergické vyrážky nebo ekzémy. Mírné alergické reakce – zarudnutí, malé červené hrbolky nebo svědění – jsou poměrně časté u dětí. Vyrážka může být vyvolána nebo zhoršena expozici voňavé pleťové vody. Vzhledem k tomu, že je obtížné odstranit všechny stopy krému z matčina těla, který použila před kojením, dítě tím vystavuje chemikáliím, protože si může vyprosit jíst kdykoliv během dne.

Sponzorováno

Nezájem o kojení

Parfémované vody a mýdla na vašich prsou a hrudi mohou také podnítit nezájem dítěte nakrmit se z vašich prsů. Jinak mu totiž voníte, a to je problém. Děti znají „zápach“ své maminky. Použití různých vůní je jen odradí a způsobí „stávku“.

Nežádoucí účinky na matku

Aromatické mléko může také způsobit záněty u matky. Voňavé vody a parfémy mohou způsobit červená, suchá místa a svědění kůže, které ve výsledku může znamenat bolestivé kojení. Vaše tělo prochází mnoha hormonálními změnami během těhotenství a kojení zhoršují nemoci kůže.

Bezpečná kosmetika

Sponzorováno

Přes varování před voňavými krémy, nemusíte se vzdát tělového mléka úplně během kojení. Nejlepším řešením je vybrat si hypoalergenní krém bezpečný pro dítě. Takový krém je bezpečný i pro vás. Hypoalergenní vody jsou speciálně určené pro citlivou pokožku, obsahují látky s nízkým potenciálem pro alergické reakce, a jsou obvykle bez syntetických barviv a vonných látek.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva