Sponzorováno

Trápí vás ranní nevolnosti? Poradíme vám, jak se jich zbavíte 4.9/5 (10)

Trápí vás ranní nevolnosti? Poradíme vám, jak se jich zbavíteRanní nevolnost nepostihuje každou ženu a není výhradně v dopoledních hodinách. Udeřit může kdykoliv. A přitom stačí znát pár triků, které ji zaženou.

Dostatek vitamínů

Základní pravidlo je sestavit si jídelníček s dostatkem vitamínů. Ty potřebujete vy, i vaše dítě. Můžete se zeptat i svého lékaře na prenatální vitamíny s nižší dávkou železa na první trimestr těhotenství, protože tento minerál může být obtížné trávení.

Jezte pravidelně

Jezte pravidelně a malé porce během celého dne, abyste nikdy neměli žaludek prázdný. U některých žen zabírají při pocitu na zvracení sacharidy, ale jsou to potraviny s vysokým obsahem bílkovin, které nejčastěji zmírňují nevolnost. Stačí tedy, když do svého jídelníčku přidáte například kuřecí maso.

Sponzorováno

 

Malé občerstvení vždy po ruce

Mějte jednoduché občerstvení vždy po ruce. Například celozrnné sušenky u postele. Po probuzení pochrúmte několik sušenek a ještě dvacet minut odpočívejte. Vstaňte až potom. Sušenky prý zaženou i nevolnost uprostřed noci. I zázvor je skvělý pomocník na potlačení nevolnosti. Nastrouhejte zázvor, zalijte ho horkou vodou a čaj pomalu popíjejte. Nevolnost by se měla zmírnit.

Stop aromatickým a mastným potravinám

„Mastné potraviny zůstávají v trávicím systému déle, takže je pravděpodobné, že podráždí žaludek. Totéž platí i pro pikantní a kyselá jídla,“ vysvětlila pro msn.com Carina Norrisová, odbornice na výživu. Snažte se zároveň vyvarovat potravin a pachů, které spouštějí vaši nevolnost. Dobrým tipem je jíst jídlo studené nebo vlažné, protože tehdy má méně výrazné aroma.

Pitný režim je důležitý

Důležitý je i pitný režim. Neměli byste však najednou vypít tolik tekutin, aby se váš žaludek cítil plný. Dobrá strategie je popíjet tekutiny po celý den. Možná zjistíte, že studené nápoje se vám budou pít snadněji. Pokud však mnoho zvracíte a nedokážete udržet jídlo v žaludku, zkuste nápoje pro sportovce s glukózou, solí a draslíkem. Tyto látky nahradí ztracené elektrolyty a udrží organismus dostatečně hydratovaný.

Sponzorováno

A co vy? Jak s ranní nevolností bojujete vy?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Trápí vás ranní nevolnosti? Poradíme vám, jak se jich zbavíte”

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva