Sponzorováno

Nenápadný hrdina: Bez hořčíku hubnutí nepůjde 4.9/5 (10)

Bez hořčíku hubnutí nepůjdeHořčík je jedním z nejvíce prohlížených přírodních minerálů. A přitom v těle plní více než tři sta funkcí. Je nezbytný i při naplnění touhy po štíhlé postavě.

Hořčík je zodpovědný za funkce svalů a nervů, kontrolu cukru v krvi, krevního tlaku, ale je potřebný i pro zdravé DNA a dostatek antioxidantů v těle. I když přijde řeč na hubnutí, hořčík hraje důležitou roli. Portál prozradil, jak funguje.
důvod nervozity

Hořčík ovlivňuje hladinu cukru v krvi

Pokud chcete zhubnout, máte štěstí. Jeden z nejlepších účinků hořčíku je jeho vliv na hladinu cukru v krvi. Znáte pocit úzkosti při poklesu krevního cukru? Tehdy máte v těle málo hořčíku. Dokonce, i když budete jíst potraviny bohaté na hořčík, můžete jej mít málo. Tělo ho totiž vyčerpá poměrně rychle, zejména v období stresu. Strava bohatá na hořčík a 400 mg výživových doplňků by to měli vyřešit. Hořčík tak pomůže snížit hladinu inzulínu a ukládání tuku.

Hořčík na nervy?

Hořčík působí i na nervový systém. Pomáhá při snižování napětí, které by mohlo způsobit zvýšení tělesné hmotnosti. Stres uvolňuje v těle kortizol. Tento stresový hormon namlouvá tělo na ukládání tuku. Hořčík stres zmírňuje dokonce pomáhá usnout. Zkuste si dát sklenici mandlového mléka s kakaem a získáte mix hořčíku a vápníku v jednom.

Hořčík a krevní tlak

Vzhledem k účinkům hořčíku na nervový systém je ovlivněn i krevní tlak. Kdykoli máte vysoký tlak, vaše tělo se namáhá a ukládá si zásoby tuku. To je vážná hrozba pro vaše srdce. Pomoci opět může hořčík ve stravě a doplňcích. Mějte po ruce řecký jogurt s kouskem hořké čokolády. Obě potraviny jsou bohaté na hořčík a okamžitě zmírní stres.

Sponzorováno

Pomoc po námaze

Hořčík přispívá k syntéze bílkovin v těle, takže při jeho nedostatku se vaše svaly nebudují ideálním způsobem. Po cvičení byste měli tělu dodat 400 mg hořčíku. Nebo si dopřejte potraviny bohaté na tuto látku, jako celozrnné pečivo, ořechy a semínka, kakao, listovou zeleninu, mléčné výrobky, ryby, banány.

Hořčík a trávení

Většina lidí trpících na zácpu nemá nedostatek vlákniny, ale hořčíku. Vláknina se dá najít ve stravě snadno, ale hořčík je často přehlížen. Dvě třetiny nervů napojených na mozek se nacházejí v trávicím traktu. Ve stresu žaludek zastaví trávení a vylučování. I proto mnoho lidí ve stresu nejí. Ale hořčík dokáže uklidnit nervy a tedy i trávení.

Pokud máte málo energie, je dost dobře možné, že je to způsobeno nedostatkem hořčíku. Ten totiž způsobuje i snížení energetické hladiny v těle. Ale při tom správném palivu (stravě bohaté na hořčík nebo doplňky stravy), dostatku vitamínů a minerálů, budete mít energie dostatek.

Hořčík zároveň pomáhá chránit vaše kosti a zajišťuje, aby byly silné. Vzhledem k tomu je důležité jíst stravu bohatou na tuto látku, a v případě potřeby ji doplnit. Hořčík je tedy důležitý nejen na celkové zdraví, ale i při zmiňovaném hubnutí. Zkráceni organismus zdravě hubnout nedokáže. Pokud si nejste jisti, kolik byste ho měli přijímat, poraďte se se svým lékařem.

Sponzorováno

TIP: Hořčík je super jako prevence některých onemocnění

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva