Sponzorováno

Jak shodit po porodu? 4.93/5 (14)

Jak na hubnutí po porodu?

Jak na hubnutí po porodu?

Najít si čas na posilovnu, trenéra, pravidelně jíst? Zbavit se kil, to se s miminkem „na krku“ prostě nedá! Nemusí to tak být. Poradíme vám, jak získat svou postavu po porodu zpět.

Shoďte po porodu!

Těm šťastnějším jdou nadbytečné kilogramy po porodu dolů jaksi samy, no a ty méně šťastné musí trápit a kontrolovat, co mají na talíři. Navíc u miminka, na které si sama teprve zvykáte, jakož i na nový rytmus, který vám obrátil váš zaběhlý život naruby, je hubnutí možná to poslední, na co si vzpomenete. S přibývajícími týdny a s rostoucí radostí z miminka, jak vám to společně krásně funguje, však začnete opět toužit po svých starých křivkách. Zejména tehdy, pokud vytahujete ze skříně šaty, které vám před těhotenstvím seděly jako ulité. Pomoc, co dělat!

Rady, jak zhubnout po porodu

Rada 1: Zapomeňte na diety!

Žádná dieta ani drastické hubnutí! Na to byste měli úplně zapomenout. Pokud byste v tomto období zvolili rychlé tempo hubnutí v kombinaci s hladovkou nebo dietou, které jsou založeny na základě konzumace jen pár druhů potravin, zeleniny nebo jen ovoce, přijdete o veškerou energii, kterou potřebujete pro vaše miminko. Navíc, tělo se zbaví přebytečné vody, ale ne tuku. Ten by se vám po obnovení klasického stravování vrátil zpět.

Rada 2: Jednejte do roku!

Pokud se vám nepodaří shodit do jednoho roku kila, která jste nabrali během těhotenství, pravděpodobně vám zůstanou, tvrdí odborné studie. Netřeba však podléhat panice. I hubnutí potřebuje čas. Nesnažte se proto zhubnout za jedinou noc. Průměrný úbytek zdravého hubnutí po porodu by měly být dvě kila za měsíc. To se dá i bez hladovění.

Rada 3: Navarte si na tři dny!

Pokud vaše miminko večer usne, tak si navarte jídlo na tři dny. V chladničce vám vydrží a vy si budete moci připravit následující dny oběd za pár minut. Druhou alternativou je navařit si více druhů jídla, nejméně tři, a dát si je zamrazit. Jeho rozmrazení vám bude trvat opět jen pár minout a vy nebudete hladovět a můžete se tak pravidelně stravovat, což je při shazování kil důležité.

Rada 4: Co na talíř?

I zde stále platí, jezte pestrá jídla. Strava hubnoucí maminky může být podobná té, která své děťátko kojí. Takže žádná mastné jídla, tuky a cukry. Můžete si zvolit i jídelníček dělené stravy, která je bohatá na zeleninu, protože například bílkoviny, maso se konzumují se zeleninou. Vhodné je připravit si ji na páře, zůstanou v ní vitamíny a uvařit ji zabere jen pár minut. Navíc, pokud vaše miminko už budete přikrmovat, můžete si udělat zeleninu společně pro oba.

Rada 5: Bez soli se to dá!

Jídla připravené bez soli jsou zdravější. Mnoho soli totiž v těle zadržuje vodu a ztěžuje tak hubnutí. Pokud vám nesolené jídla nechutnají a nedokážete si jídlo bez soli ani představit, zkuste jít na to postupně. Každý den solte méně a méně a postupně si tělo zvykne na menší dávky a jídlo vám bude chutnat.

Řada 6: Čas a menší porce

Nejdůležitější je pravidelné stravování. Musíte si najít čas na snídani, svačina, oběd, svačinu a večeři, která má být nejpozději do osmnácté hodiny. Nemůžete jíst v běhu, ​​zobat jídlo, ale ani jíst rychle. Musíte si vytvořit s miminkem režim, který vám dovolí pravidelné jedení. Závisí to jen na vás, protože miminko se řídí vašimi rozhodnutími. Pokud už jste dospěli až k tomuto kroku, můžete pokračovat dál. Každý den si naložte na talíř o něco menší porci.

Sponzorováno

Řada 6: Kojte!

Ano, i kojení má na úbytek vliv. To co sníte odejde v mléku miminku. Takže pokud budete koji, tak živiny se dostanou k miminku a vy toho budeme moci sníst o trošku víc. Kojení je navíc pro miminko to nejlepší!

Kdy a jak po porodu začít hubnout?

Nejhorší věc, které se ženy během těhotenství dopouštějí a která to „velké“ přibírání odstartuje je mylná představa, že musí jíst za dva. Hned po porodu je dobré začít rozumně plánovat, jak shodit kilogramy navíc. Setkáváme se s dvěma extrémy žen. Jeden typ žen se po porodu hned opustí, vůbec se nezabývá svým vzezřením a soustředí se jen na dítě. Psychologové označují tento stav jako motivační selhání. Další extrém žen začne po porodu dodržovat přísný redukční systém a nepřiměřeně sportovat. Takže i v tomto případě je nejlepší zlatá střední cesta.

Strava by měla být vyvážená, neboť tak jako žena i dítě potřebuje velmi kvalitní výživu. Je důležité zachovávat poměry mezi bílkovinami, cukry a tuky. Je třeba také preferovat tuky s nenasycenými mastnými kyselinami, ne živočišného původu. Rovněž musí být zajištěn dostatečný přísun vápníku, železa, vitaminů, stopových prvků. Sladkosti, mastné věci a uzeniny opravdu ve vaší stravě přijímat nemusíte.

Kdy lze po porodu začít cvičit

Je dobré se na to zeptat i svého ošetřujícího lékaře – gynekologa, v případě, že máte nějaké zdravotní problémy. Ale obecně platí, že s cvičením můžete začít po šestinedělí. Samozřejmě žádné extrémy. Není dobré se na cvičení ani úplně vykašlat, ale ani to moc přehánět. Na začátek můžete začít s procházkami, rychlou chůzí, či cyklistikou.

Dnes již v mnoha městech není problém začít chodit na odborné cvičení pro matky, ať už s děťátkem nebo bez něj. Pokud žena nezačne příliš extrémně sportovat, tvorbu mléka tím určitě neohrozí. Naopak cvičením se lépe okysličí celý organismus, což má jen příznivý vliv na tvorbu mléka. Někdy se stává, že i vedle cvičení a vyvážené stravě kilogramy nejdou dolů. Je to způsobeno tím, že se předpokládá určitý ochranný vliv hormonů, aby kila nešly příliš dolů. Těch 3-6 kg, které žena přibere v těhotenství, potřebuje příroda na to, aby mělo dítě určitou energetickou zásobu při kojení.

Pár slov na závěr

Jak tedy zhubnout po porodu? Nejlepší cesta jak po porodu zhubnout je upravit váš životní styl, jíst zdravěji, pít dostatek tekutin a hlavně přidat pohyb. Je přirozené, že žena během těhotenství a v prvních měsících po porodu trochu zpohodlní (myslí hlavně na děťátko a na sebe zapomíná). Je důležité udělat při hubnutí první krok a začít. Pak to už půjde.

Začněte pohybem – s aktivnějším pohybem můžete začít tak po dvou měsících samozřejmě beroucí v úvahu Váš zdravotní stav (poraďte se se svým lékařem). Ale pozor! Platí, že pomalu dál dojdete! To znamená, že to hned nepřehánějte. Ale začněte! Doporučujeme procházky, lehce kolo, ……. Podle toho jak se budete cítit, tak s odstupem času můžete přidat i náročnější aktivity.

TIP: Jaké problémy se ženským tělem mohou nastat po porodu?

VIDEO: Jak zhubnout po porodu? Zkušenosti blogerky

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva