Sponzorováno

Získejte postavu jako před porodem 4.89/5 (9)

postava jako před porodemTři, pět nebo až deset? S narůstajícím počtem kilogramů, které vám zůstaly po porodu, roste i problém, jak se jich zbavit. Pokud vedle jednostranného „tělocviku“ u dítěte už nemáte kdy poskakovat i ve fitku, můžete na odbourání nadbytečného tuku na bříšku zkusit něco mnohem rychlejšího, i když dražšího.

Závisí to na vás

„Každý, kdo chce zhubnout, musí být v prvé řadě disciplinovaný. My můžeme pomoci zformovat postavu, ale uhlídat si ji už musí klientka sama,“ říká dermatoložka MUDr. Iveta Hášová. Podle ní je při jakémkoliv hubnutí prvořadé změnit životní styl. A to ne krátkodobě, ale natrvalo. Jinak sice můžete získat díky moderní technice dobrou postavu, ale investice se pomalu opět rozpustí ve špeky …

Nenechte se uklidnit myšlenkou, že si dáte „rozbít“ tukové buňky a už vám bříško nenaroste. „Zánik buněk není až tak důležitý. Ty, co zůstanou, se při nedobrém životním stylu klidně naplní tukem i dvojnásobně,“ vysvětluje lékařka potřebu sebekázně, pokud toužíte po hezké postavě.

Nejprve zhubnout …

Břicho patří z hlediska uloženého tuku k nejhůře zdolatelným místům. Intenzivní diety mají často nežádoucí efekt – vedou i ke ztrátě objemu v obličeji, což vám akorát přidá pár let, nebo tuk ubude na prsou. Jsou však přístroje, které dokáží poměrně efektivně a pro vás zcela bezpracné odbourat podstatnou část tuku právě v těch partiích, kde to potřebujete. Například novinka pracující s radiofrekvenčním fokusovaným polem zaměří energii tak, aby se celá soustředila pouze do tuku na břiše, kde se přemění na teplo.

Apoptóza

Zatímco vaše kůže má teplotu okolo 38 až 40 ° C, tukové buňky pod ní se „rozžhavují“ až na 43 ° C. To je ideální teplota na buněčnou smrt. Až 60 procent tukových buněk zasažených teplem v příštích čtyřech až šesti týdnů zanikne a odplaví se z těla pryč. Jde o normální, tělu přirozený jev, zvaný apoptóza.

„Doporučuji sérii čtyř ošetření s odstupem jednoho týdne. Takto je možné zmenšit objem v pase až o 13 centimetrů. Účinek se začne projevovat po čtyřech týdnech a definitivní výsledek se dostaví do tří měsíců,“ říká MUDr. Hášová. Pokud budete disciplinovaná a nezačnete se od radosti ze zhubnutí přejídat, nehrozí vám jo-jo efekt.

Sponzorováno

… Pak zpevnit

Při výraznějším zhubnutí se může stát, že vám zůstane mírně ochablá kůže. I s tím si můžete poradit buď cvičením, nebo ošetřením moderní technikou. „Pomoci může procedura rádiotermolifting, která dokáže stimulovat tvorbu kolagenu,“ říká dermatoložka. Princip zákroku je v působení radiofrekvenční energie a ultrazvuku hluboko v kůži, kde díky produkci tepla dojde k destrukci poškozených elastických vláken pokud stimulaci tvorby kolagenu.

„Přirozeným procesem hojení dochází k tvorbě nových kolagenových vláken, díky čemuž je kůže pevnější a zlepší se její napětí,“ vysvětluje MUDr. Hášová. I tento zákrok je třeba absolvovat opakovaně, asi čtyři – až pětkrát s odstupem dvou týdnů. Druhou možností je ošetření infračerveným zářením, které také dokáže významně zpevnit kůži, aniž by na vás musel sáhnout chirurg. „I tento způsob funguje na bázi přehřátí tkáně a stimulaci tvorby kolagenu,“ dodává lékařka. Zákrok třeba podstoupit opakovaně, ale efekt vidíte téměř okamžitě. Je stejně úplně bezbolestný a trvá pár minut. Dá se využít i tehdy, pokud jste štíhlá, jen vám po těhotenství „povolila“ kůže na bříšku a chcete ji napnout a zpevnit.

A jak s těmito kily bojovat?

Většina odborníků doporučuje pravidelný pohyb a správnou životosprávu již v těhotenství. Rozhodně by ženy neměly jíst za dva a velmi opatrné by měly být i na tzv. doplňky stravy – multivitamíny pro těhulky. Někteří gynekologové doporučují tyto přípravky brát až od 20. týdne těhotenství a to např. max. 3krát týdně. Vše samozřejmě záleží na zdravotním stavu každé ženy.

Základem hubnutí po porodu by měla být vyvážená strava. Přestože novopečená maminka nemá příliš času, je velmi důležité jíst po celý den po malých dávkách. Hubnutí by nemělo být nijak drastické, ideální je úbytek 1-2 kg za měsíc. Výsledek je však trvalejší. V jídelníčku by neměla chybět zelenina a ovoce. Je možné, že některá zelenina může způsobovat u dětí nadýmání. Nicméně potřebné vitamíny a minerály získáte právě z čerstvého ovoce a zeleniny, a ne z vitamínových prostředků. Dále byste měly jíst hodně nesladkých zakysaných mléčných výrobků, méně tučné druhy sýrů, rybí a drůbeží maso. Vyloučeny by měly být cukrovinky, cukr a slazené nápoje.

Podívejte se na TOP 7 cviků na břicho.

VIDEO: JAK JSEM ZHUBLA 12 KG| Po porodu

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva