Sponzorováno

Řezat nebo jen píchat? Pro a proti zkrášlovacích zákroků 4.88/5 (8)

Řezat nebo jen píchat? Pro a proti zkrášlovacích zákrokůMáte dilema, zda se dát vylepšit chirurgicky, nebo bez zásahu skalpelem? Obě metody mají své pro i proti. Záleží na vás a na druhu zákroku, pro který se rozhodnete. Některých tělesných nedostatků se nezbavíte jinak než operačním zákrokem. Spadlé víčka, odstávající uši nebo křivý nos se dají korigovat, jedině pokud půjdete pod skalpel. Pokud chcete větší prsa, nepomohou vám žádné tabletky či gely.

Chirurgické úpravy

Co mluví pro?

– Účinek vydrží roky. Čelo, obličej, krk a dekolt budou po chirurgickém liftingu vyhlazené a bez vrásek mnohem déle než při neinvazivních kosmetických metodách. Botulotoxin, kyselina hyaluronová, peeling, IPL, mezolift, různé druhy mezoterapie, fotorejuvenace jsou dočasné a je třeba je opakovat.

Změna k lepšímu je radikální a velmi výrazná.

– Odsátí tuku na břiše a v jiných partiích modeluje postavu mnohem účinněji než ultrazvuk, radiofrekvenční vlnění, injekční lipolýza či jiné neinvazivní způsoby.

Jde o léty osvědčené a prověřené postupy.

Zvýší se kvalita života. Pokud máte velká, spadlá prsa, jejich zmenšení vás zbaví bolesti zad a nepohodlného držení těla, pokud vám překážejí povislá víčka, po jejich korekci se vám může zlepšit vidění, pokud máte zlomený či zdeformovaný nos, po jeho „opravě“ se vám upraví dýchání.

Co mluví proti?

– Potřebujete předoperační vyšetření. Jejich rozsah závisí na zdravotním stavu, druhu zákroku a způsobu anestezie.

Sponzorováno

– Hojení po zákroku je mnohem delší než při neinvazivních metodách. Většinou si musíte vzít dovolenou.

– Chirurgické zákroky jsou bolestivé. Intenzita bolesti je u každého jiná, závisí na subjektivním vnímání.

Při operaci hrozí komplikace, ačkoli jsou vzácné: tuková embolie, nadměrná ztráta krve, šok, alergická reakce, plicní embolie, poruchy srdečního rytmu, srdeční zástava.

– Počítejte s modřinami a otoky. Měly by se ztratit do čtrnácti dní, někdy však přetrvávají déle.

– Po každém chirurgickém zákroku zůstává jizva. Nejprve je červená, pevná a vystupuje nad úroveň okolí, postupně bledne, měkne a stává se nenápadnější. Při dozrávání jizev jsou však velké individuální rozdíly, které lékař nemůže ovlivnit.

Definitivní výsledek zákroku se dá zhodnotit až s odstupem času, po několika týdnech, někdy až po několika měsících či po roce.

– Estetická operace není levná záležitost. Z druhé strany, i za některé neinvazivní zákroky, zejména ty, které je třeba pravidelně opakovat, zaplatíte řádné částky.

Neinvazivní metody

Co mluví pro?

– Jsou mnohem méně bolestivé nebo vůbec.

– Většinou jsou levnější než estetická operace, ačkoli je to relativní.

– Při vyhlazování obličeje a formování rtů botulotoxinem či výplňových implantáty efekt uvidíte okamžitě.

– Většinou nevyžadují dlouhé hojení ani pracovní neschopnost.

– Po ošetření nemáte velké otoky a modřiny.

– Nehrozí vám operační komplikace ani rizika, jaké byste podstoupili při anestezii.

Co mluví proti?

Dočasná, ne trvalý efekt.

– Některé zákroky vyžadují několik ošetření za sebou v pravidelných intervalech. Po nějakém čase se musí opakovat.

Sponzorováno

– Při některých metodách se stává, že rozdíl mezi vašim vzezřením před zákrokem a po něm je minimální, což znamená, že peníze jste vyhodili „ven oknem“. Často jde o „novinky“, které nejsou ověřené zkušenostmi

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva