IPL ošetření pleti – jak a kdy může pomoci? 4.83/5 (12)

Sponzorováno

IPL technologie je velmi efektivní a bezbolestná

IPL technologie je velmi efektivní a bezbolestná

Pulzní světlo IPL – základním principem ošetření je selektivní fototermolýza tzn. energie světelná se fyzikálně mění na tepelnou. Záblesk širokospektrálního paprsku, který proniká do hlubších vrstev kůže (Dermis). Cílovým místem působení jsou kolagenová vlákna, pigmentace, zánětlivá ložiska, drobné cévní léze.

Možnost nastavení technologie dle individuálních potřeb pleti je její velkou výhodou (fototyp, program-omlazení, akné, pigment, žilky). Dochází tím k maximálnímu průniku do hlubokých vrstev kůže, bez rizika přehřátí povrchu pokožky (popálení).

Omlazení pleti

Důsledkem přirozeného procesu stárnutí pokožky dochází k ochabnutí kolagenových vláken. Jejich struktura je nepravidelná. Častým faktorem urychlené degenerace kolagenových vláken bývá stres, nepravidelná životospráva, nadměrné slunění a v neposlední řadě genetika. Působením pulzního světla na ochablá vlákna v nich dochází ke zvýšené produkci vlastního kolagenu.

Výsledkem je postupné zpevňování pokožky a vyhlazování kožního reliéfu.

Tato metoda omlazení tedy funguje na principu zahřívání dermis nízkými dávkami světelné energie. Světelný impulz filtrovaného paprsku je absorbován pokožkou, čímž dochází k povzbuzení a obnově buněk.

Sponzorováno

Zpevnění a omlazení pokožky pomocí pulzního světla je určeno pro lidi, kteří si přejí mít pevnější pokožku, ale nechtějí se uchylovat k drastickým metodám plastické chirurgie.

Pigment

Při ošetření je světelný puls pohlcen barvivem obsaženým v pigmentové skvrně, následná přeměna na teplo (dosahuje teploty 60°), která umožňuje zahřátí v místě pigmentace a její zničení, aniž by se poškodila okolní tkáň.

Nežádoucí hyperpigmentace jsou způsobeny mnoha faktory (nadměrné slunění, pozánětlivé stavy, nešetrná depilace voskem, genetika atd.). Paprsek pronikající do pokožky se orientuje na zvýšenou koncentraci pigmentu, kterou tepelnou energií naruší. Následně dojde k „vyplavení“ pigmentu do povrchových vrstev a do cca 10 dnů po ošetření se sloupne.

Počet ošetření je individuální. Závisí na četnosti hyperpigmentací a době vzniku.

Akné

Ošetření intenzivním pulzním světlem je vhodným doplňkem léčby akné. Kombinace chemické léčby (stanoví dermatolog) a fyzikální léčby – IPL. Expozicí pulzním světlem, jež má silné antibakteriální účinky, stimuluje kolagenová vlákna, dojde k urychlení léčby akné, jeho mírnějšímu průběhu, výrazně snižuje riziko tvorby jizviček a pozánětlivých hyperpigmentací.

Nevhodnější je kůra několika ošetření(4-6) v intervalech po 4-6 týdnech.

Po proceduře může být akné plně odstraněno nebo alespoň v maximální míře redukováno. Pro dlouhodobý efekt je nutné dále dodržovat správnou životosprávu pleti věnovat potřebnou péči.

A co vy? Máte s IPL ošetřením pleti nějaké zkušenosti? Budeme rádi za komentáře.

VIDEO: Odstranění pigmentových skvrn pomocí IPL

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva