Ashiatsu masáže – příjemné a zajímavé masáže nohama 4.87/5 (23)

Ashiatsu masáže - příjemné a zajímavé masáže nohamaAčkoli kořeny Ashiatsu masáží jsou určitě v Asii, technika a aplikace těchto masáží jsou skutečně westernové. Dvě bradla, která jsou připevněny ke stropu jsou terapeutem používány pro udržení rovnováhy a kontrolu nad ležícím klientem. Jeho nohy zatím slouží pro masáž. Pro bosou masáž. Ve srovnání s klasickými ručními masážemi má terapeut více možností: využívá celé chodidlo (v různých úhlech) i paty.

Pro koho jsou tyto masáže určeny?

1. Ideální na bolesti zad

Ashiatsu masáž je ideální pro sportovce, větší lidi, ty s bolestí zad a ty, kteří prostě chtějí vyzkoušet něco nového a odlišného. Terapeut nebo masér může vyvinout pomocí nohou více síly, než za pomocí rukou.

2. Na chronické bolesti

Ashiatsu masáže je velmi prospěšné pro klienty, kteří trpí chronickou bolestí zad a fibrózami. Je to proto, že tlakové zdvihy nohou jsou aplikovány podél bederní oblasti zad, což uvolňuje svalové křeče.

3. Na bolavá stehna, lýtka a podobně

Tento druh masáže je také přínosem pro bolestivé zadní strany stehen, lýtkových svalů, čtyřhlavého svalu, ischias (ne v akutním stadiu) a předloktí.

4. Rozproudí lymfu i krevní oběh

Kombinace gravitační síly a hluboké komprese masážní pomáhají k úlevě od bolesti svalů, stimulují lymfatický systém a zlepšují krevní oběh.

Jak se Ashiatsu funguje?

Při Ashiatsu masáži klient relaxuje na pohodlném lehátku, zatímco terapeut stojí na stole nad ním. Terapeut se drží nad hlavou tyčí (bradel). Díky nim udržuje rovnováhu a bradla používá jako podporu. Výhodou této masáže – a to jak pro klienta a terapeuta – je to, že umožňuje využití gravitace při masáži, využívá se také tělesné hmotnosti terapeuta s cílem poskytnout hloubku masáže nesrovnatelnou s jinými technikami.

Je Ashiatsu pro vás?

Klienti každého věku a velikosti mohou těžit z této hloubkové masáže, která je nejlepší na záda a stehna. Ashiatsu je zvláště populární mezi sportovci, ale nedoporučuje se během těhotenství nebo během 6 týdnů po operaci.

Je Ashiatsu bezpečné?

Když tuto masáž zajišťuje certifikovaný a vyškolený masér jsou Ashiatsu masáže velmi bezpečné, účinné a bezbolestné, nemluvě o relaxačním dopadu. Množství vytvořeného tlaku je bedlivě sledováno v průběhu celé masáže. Ashiatsu není No Pain, No Gain masáž – bezpečnost a blaho klienta je vždy prvořadým zájmem.

VIDEO: Ukázka Ashiatsu masáže

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva