Sponzorováno

Transplantace vlasů Vás může zbavit plešatosti 4.88/5 (8)

Transplantace vlasůKdo by nechtěl dobře vypadat? Ženy, muži, mladí i staří, všichni chtějí být stejně přitažliví pro své okolí. Ne každému je však dopřáno mít lví hřívu po celý život. Dědičné vlivy, stres, hormonální změny, porod, užívání antikoncepce a léků, nemoc (štítná žláza, cukrovka, aj.), nevhodná úprava vlasů (dlouhodobé těsné zaplétání do copů), či nesprávná skladba stravy mají často za následek nevratné vypadávání vlasů, čili plešatost. Vypadávání vlasů trápí častěji muže než ženy. A zatímco někteří si z holé hlavy udělali své poznávací znamení, jiným se s vlasy loučí velmi těžko. Jedním z řešení je pro ně transplantace vlasů.

Proč vlasy mužům věkem padají?

Příčinou je jistá forma testosteronu, známá jako dihydrotestoseron. Ten vytlačuje vlasové folikuly, které se smršťují. V důsledku toho produkují v každém vlasovém cyklu stále tenčí a kratší vlas. Konečně folikuly zcela odumřou nebo produkují jen malé tenké bezbarvé chloupky. Postižený zůstává bez vlasů na menší či větší části hlavy. Na pohled patrný nedostatek nejednou způsobuje komplexy, či dokonce psychickou frustraci a izolovanost od společnosti.

Pomoci může estetická chirurgie

Díky inovativním vysoce efektivním řešením je možné už i v Česku plešatým splnit jejich přání a navrátit vysněnou původní podobu svých vlasů.

„Nastřelování vlasů, nebo lépe řečeno transplantace vlasů, je v současnosti nejmodernější způsob trvalého zahuštění vlasů. Doporučuje se k ní přikročit až tehdy, když správná diagnostika a léčba nepomohly zastavit příčinu a spouštěč vypadávání vlasů a když už neexistuje žádná léčba, která by pomohla. Neléčitelná je například dědičná predispozice, tzv. androgenní alopecie,“ přiblížila MUDr. Alica Culková.

Transplantace vlasů je vhodná pro obě pohlaví, ale více ji podstupují muži. Není ani rozhodující stádium vypadávání vlasů. Jediná podmínka je, aby byla k dispozici zdravá a bohatá dárcovská oblast.

Čtěte: Tipy, jak zastavit vypadávání vlasů

Sponzorováno

Rozhodnutí nejprve důkladně zvažte

Dnes existuje v ČR více klinik, kde můžete podstoupit transplantaci vlasů. Je vhodné zjistit si jejich reference. Kromě ceny se zaměřte i na metody transplantace. Například takzvaná rozpouštěcí metoda (FUT) je již poměrně zastaralá. Jde totiž o drastický způsob, při kterém se v celkové anestezii odebírá pás kůže hlavy. Ten se pak rozřeže na malé kousky tkáně, tzv. štěpy, a transplantují se zpět do rozednívající oblasti hlavy pacienta.

Nejčastěji používané techniky transplantace vlasů v ČR

Transplantace Folikulární jednotky FUE (follicular Unit Extraction)

V místním znecitlivění se z dárcovské oblasti odeberou vlasové folikuly – štěpy. Pomocí mikrojehly vytvářející drobné ranky s průměrem 0,6 až 1,25 mm se každý folikul vsadí do vlasové pokožky na místo, kde vlas chybí. Orientačně – na zakrytí koutů a malé části přední linie třeba asi 500 štěpů. Zotavení trvá asi 7 dní. Nové vlasy vyrostou asi za šest až osm týdnů. Úspěšnost transplantace se dá zhodnotit přibližně po 6 až 9 měsících.

Přímá implantace vlasů DHI (Direct Hair implantation)

Jde v podstatě o FUE metodu. Odlišuje se pouze způsobem vsazení folikulárních jednotek. Používá se speciálně navržen implantátor. Jeho výhodou je přesné a dokonalé vsazení vlasových folikulů.

Automatic FUE Trans – F.E.R

Opět jde o princip FUE metody, avšak prováděný roboticky. Jeho výhodou je, že nevytváří v dárcovské oblasti žádnou jizvu a nehrozí riziko poškození štěpu při jeho odběru. Výrazně je zkrácený čas transplantace – až o polovinu oproti FUT a FUE.

Cena transplantace vlasů

Závisí zejména na velikosti plochy transplantovaných vlasů, resp. počtu folikulů. Množství potřebných štěpů závisí na stupni plešatosti, přirozené hustoty vlasů, kvality vlasů, jejich barvy a struktury, typu kůže, stavu dárcovské – odběrové oblasti také velikosti implantační plochy. Pohybuje se v rozmezí od 700 do 3 110 eur. Pacient hradí plnou částku, protože žádná pojišťovna zákrok neproplácí.

Kdy zákrok není vhodný?

Zákrok není vhodný pro pacienty, kteří:

 • v dárcovské ploše nemají dostatek vlasů, které by se mohly přenést,
 • trpí jakoukoliv chorobou vlasové pokožky,
 • neumí přesně určit příčiny padání vlasů (zbytečně by ji podstoupili, pokud ho způsobují faktory, které se dají odstranit),
 • trpí na některé nemoci – na cukrovku, poruchu krvetvorby, onemocnění štítné žlázy, chronické selhávání ledvin nebo jater, některé srdeční choroby apod .

VIDEO: Jak vypadá transplantace vlasů v INTER CLINIC

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva